Menu

Uživatelé jsou zmateni: Google dává dvěma různým aplikacím stejný název

16.08.2022 07:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé jsou zmateni: Google dává dvěma různým aplikacím stejný název

Uživatelé jsou zmateni: Google dává dvěma různým aplikacím stejný název | foto: Chris Montgomery/Unsplash

Google mate uživatele svých produktů. Dvěma různým aplikacím dává stejný název. Které to jsou a v čem se vlastně liší?

Uživatelé se mohou v současné době tak trochu ztratit v názvech komunikačních aplikací od Googlu. Internetová firma totiž nabízí dvě aplikace s názvem Meet. Důvodem je její plán sloučit služby Meet a Duo do jedné.

A právě dřívější Duo bylo přejmenováno na Meet. Navíc aplikace nyní také převzala logo Meet. Původní Google Meet se v současnosti jmenuje "Google Meet (original)". Ale to má být údajně pouze dočasný stav. Z dlouhodobého hlediska by měly být obě aplikace sjednoceny.

Google udržuje uživatele ve střehu: dvě jeho aplikace nyní mají stejný název

Firma Google to v orientaci ve svých produktech uživatelům zrovna neulehčuje. V současnosti je tak trochu mate spojením aplikací Meet a Duo. V současné chvíli ale ještě nemusí být přejmenování značky Duo viditelné pro všechny uživatele, změna probíhá v postupných vlnách. Nicméně očekává se, že do září by mělo být hotovo. Ti, kdo už aktualizaci obdrželi, spolu s ní získají i oznámení s vysvětlením postupu Googlu.

V uplynulých týdnech už původní aplikace Duo získala některé funkce od svého sourozence ze stejné stáje – Meet. Zatím ale Google neupřesnil, kdy bude fúze dokončena.

Zdroj: TechCrunch

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení