Menu

V aukci je obří sbírka herních konzolí. Může být vaše za milion eur

03.09.2022 14:30 | Karel Dvořák + Přidat komentář
V aukci je obří sbírka herních konzolí. Může být vaše za milion eur

V aukci je obří sbírka herních konzolí. Může být vaše za milion eur | foto: eBay/265837005844

Sbírání starých konzolí a her teď docela frčí. Jistý Francouz to však vzal velmi zodpovědně a podařilo se mu dát dohromady unikátní sbírku. Teď se jí zbavuje.

Ne hry. Konzole!

Jestli si myslíte, že vlastnit několik desítek her v krabicovém vydání je sběratelství, tak ve světovém měřítku opravdu ne. Jsou borci, kteří jsou schopni dát dohromady komplet všechny hry, jež na danou konzoli vyšly. Což třeba u GameBoyů není nic  nemožného. Jenže pak je ještě jeden vyšší level – sbírání konzolí samotných. Finančně je to samozřejmě nepoměrně náročnější a asi je zbytečné zmiňovat, že to zabere i dost místa. 

Na eBay se objevila aukce zahrnující přes 2200 herních konzolí! Ne, opravdu to není chyba, tenhle borec, který si říká Kaori30 jich skutečně dokázal sesbírat tolik. Není to samozřejmě přes dva tisíce odlišných platforem, ale jedná se o nejrůznější verze a generace, samozřejmě včetně některých unikátních. 

Sbírka s příběhem

Ke sbírce se navíc váže i příběh. Kaori30 se začal shánění konzolí a her věnovat už v 90. letech. Poté, co odešel na univerzitu, vše prodal, ale nevydržel to a do roku 2000 měl prakticky vše doma znovu. Následoval opětovný prodej, aby měl kapitál na otevření své vlastní firmy. 

Na eBay ja naprosto unikátní sbírka herních konzolí / Zdroj: eBay

Na eBay ja naprosto unikátní sbírka herních konzolí / Zdroj: eBay

Současné kolekce pochází převážně z první dekády nového tisíciletí, přičemž v roce 2011 prakticky končí. Kaori30 se v roce 2018 podíval do Tokya, což ale neměl dělat. Japonsko je země hrami doslova protkaná, což slabší jedince může svádět k nezřízenému nakupování herních konzolí, a to ne nutně těch současných. Kaori30 s tím nechal samozřejmě strhnout také a sbírka tak nabyla skutečně monstrózních rozměrů.

Unikátní kousky

Aktuálně je celá kolekce na prodej za 984 000 eur, což je něco málo přes 24 milionů korun. Sám majitel je názoru, že za podobné peníze by rozhodně nebylo možné všechny konzole sehnat. Navíc je součástí sbírky zhruba 200 až 300 kousků, které jsou dnes prakticky nesehnatelné.

Problém je v tom, že málokdo má asi tolik prostředků, aby si něco tak drahého mohl dovolit. Kaori30 ale podle svých slov vsází i na možná zájem nejrůznějších muzeí. Pokud byste náhodou měli zájem, tak na eBay je nabídka pod číslem 265837005844.

Zdroj: eBay

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení