Menu

Známý VirusTotal nově používá k lovení virů umělou inteligenci

25.04.2023 14:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Známý VirusTotal nově používá k lovení virů umělou inteligenci

Známý VirusTotal nově používá k lovení virů umělou inteligenci | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Antivirový nástroj VirusTotal má novu funkci Code Insight pro analýzu kódu založenou na umělé inteligenci. Analyzuje potenciálně škodlivé soubory, dokáže vysvětlit jejich případné škodlivé chování, a zlepšuje schopnost identifikovat, které z nich představují skutečné hrozby.

Umělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) již delší dobu hrají zásadní roli v oblasti ochrany proti malwaru a kybernetické bezpečnosti, přičemž se zaměřují především na klasifikační úlohy. Nedávný pokrok v oblasti velkých jazykových modelů (LLM) však rozšířil jejich schopnosti tak, aby zahrnovaly i generování a shrnutí textu.

Je zajímavé, že pokud jsou tyto modely vyškoleny na programovacích jazycích, dokážou zdatně transformovat kód do vysvětlení v přirozeném jazyce. Tato inovace nejen urychluje analýzu malwaru, ale také posiluje řadu aplikací v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tato technologie proto byla začleněna do platformy VirusTotal a výrazně se tak rozšířili její možnosti.

virustotal-nahled

Code Insight provádí svou analýzu nezávisle, spoléhá se pouze na obsah zpracovávaného souboru, bez přístupu k výsledkům antivirového programu nebo jiným souvisejícím metadatům. | Zdroj: VirusTotal

VirusTotal Code Insight analyzuje potenciálně škodlivé soubory a zjišťuje, které z nich představují skutečné hrozby. Code Insight také pomůže získat přehled o falešně pozitivních a negativních výsledcích, protože jeho analýza je zcela nezávislá na souvisejících metadatech (jako jsou výsledky antivirových programů), protože se zkoumá pouze obsah souboru.

VirusTotal je online platforma pro skenování malwaru s více než 500 000 registrovanými uživateli a patří dceřiné společnosti Chronicle security společnosti Google. Pomáhá analyzovat podezřelé soubory a adresy URL na škodlivý obsah (včetně virů, červů a trojských koní) pomocí více než 70 antivirových skenerů a služeb pro blokování domén. Můžete si ji vyzkoušet na adesese virustotal.com.

Zdroj: TZ VirusTotal, VirusTotal

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení