Menu

Zuckerbergovo Metaversum se stává terčem posměchu: nedávno zveřejněný snímek uživatelé rozcupovali

29.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zuckerbergovo Metaversum se stává terčem posměchu: nedávno zveřejněný snímek uživatelé rozcupovali

Zuckerbergovo Metaversum se stává terčem posměchu: nedávno zveřejněný snímek uživatelé rozcupovali | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Úplně snadné to s novým projektem virtuálního světa Zuckerberg asi mít nebude. Na internetu se objevil snímek obrazovky připravovaného Metaversa a mezi uživateli vyvolal velké pobavení.

Na konci roku 2021 Mark Zuckerberg přejmenoval svou miliardovou společnost Facebook na Meta. Ve velkolepém stylu oznámil nový směr vývoje virtuální reality: Metaversum.

Nedávno s notnou dávkou hrdosti zveřejnil snímek obrazovky, na kterém je vidět, jak virtuální svět vzniká. Od té doby se na Twitteru objevují posměšné a kritické komentáře, ale také povzdechy s nadějí, že to snad nemůže být vše. Koneckonců Zuckerberg už do projektu investoval několik miliard.

Uživatelé Twitteru se nad Zuckerbergovou fotkou Metaversa skvěle baví

"Těším se až uvidím, jak uživatelé vytvářejí další dechberoucí světy a uvedeme je i v dalších zemích", píše podnikatel na Twitteru u svého snímku obrazovky. Zatímco on sám se stále těší ze spuštění virtuální sítě Horizon Worlds pro oblasti Francie a Španělska, jiné tweety nešetří posměchem a kritikou.

Jeden z uživatelů přirovnává Metaversum k počmáraným stěnám opuštěné školky, jiný v něm vidí podobu hře Animal Crossing – jen vás v ní pronásleduje Mark Zuckerberg. Další diskutující nachází pro vizuální zklamání z Metaverza více než jasná slova: "Ošklivé na pohled".

Milirdy a miliardy, a toto je výsledek?

Ve skutečnosti je snímek obrazovky od Zuckerberga pravděpodobně jen skromná ukázka vývojové fáze. Vypovídají o tom při nejmenším chybějící spodní části těl tamních avatarů. I uživatele Twitteru to šokuje a zároveň i stejnou měrou fascinuje: "Byly do toho nality miliardy a toto je výsledek? Jako v The Sims, jen horší a bez ničeho od trupu dolů. Opravdu skvělá věc".

Zástupci koncernu Meta se zatím k dalšímu vývoji grafiky nevyjádřili. Soudě podle snímku obrazovky a reakcí uživatelů Twitteru bude ale třeba investovat ještě hodně práce a peněz, než se projekt dočká masového nadšení.

Zdroj: TwitterPC Gamer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení