Menu

Tuhle parádu si v Česku nekoupíte: Itel A60 je nejlevnější telefon s Androidem

10.03.2023 10:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Tuhle parádu si v Česku nekoupíte: Itel A60 je nejlevnější telefon s Androidem

Tuhle parádu si v Česku nekoupíte: Itel A60 je nejlevnější telefon s Androidem | foto: Itel / A60 press kit

Inflace a globální ekonomická krize šponuje ceny nejen elektroniky do astronomických výšin. Proto je příjemné sledovat, že některé ceny pořádně klesají. Týká se to i čínské značky Itel, která aktuálně představila nejlevnější smartphone s Androidem.

Itel je čínská značka mobilních telefonů a další spotřební elektroniky, která spadá do holdingu Transsion. Koexistuje tam s dalšími dvěma výrobci – Tecno a Infinix – kteří oba oficiálně působí na českém trhu. Itel však zatím nikoliv.

Mnohem víc se Itel zaměřuje na zákazníky z rozvojových trhů, jako je Afrika, Blízký východ a Oceánie. Tam také zaměřuje svůj nový smartphone Itel A60, který láká na základní výbavu vykompenzovanou extrémně nízkou cenou méně než 2000 Kč.

Itel A60 – výbava a specifikace

Smartphone disponuje 6,6″ LCD obrazovkou s kapkovitým výřezem a atypickým rozlišením 720 × 1612 pixelů. Výrobce se též chlubí rychlou odezvou na dotyk 120 Hz, nicméně základní 60 Hz.

| Zdroj: Itel / A60 press kit

| Zdroj: Itel / A60 press kit

Uvnitř Itelu se nachází elementární čipset SC9832E, který běží po boku 2 GB RAM a 32 GB a Androidu 12 Go. Tím nejdůležitějším je velká 5000mAh baterie, která zvládne 8 hodin prohlížení internetu nebo až 750 hodin v režimu stand-by. Na takto laciný telefon jde o nadstandardní kapacitu akumulátoru.

Fotoaparáty má Itel na zádech dva, i když působí, jako by jich měl více. Na zádech se nachází 8Mpx hlavní kamera a k tomu sekundární VGA. V rámci fotomodulu je k dispozici ještě LED na přisvícení a čtečka otisků prstů. Na přední straně se nachází 5Mpx selfie kamerka.

Cena a dostupnost

Kolik tedy stojí nejlacinější smartphone s Androidem? Pořídit jej můžete v Nigérii nebo v Ghaně a to za v přepočtu asi 1700 Kč včetně DPH. Bohužel, v Česku tento smartphone dostupný není.

Zdroj: Itel, Gizmochina

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.