Menu

Týden audioknih

19.10.2016 15:09 | Josef Mika + Přidat komentář
Týden audioknih

Týden audioknih | foto: CHIP

Akce na podporu audioknih se letos koná celý týden od 24. do 30. října 2016.

Audioknihy už dávno nejsou exotickou odrůdou tištěných nebo elektronických knih. Mnohé z nich vycházejí ve stejném termínu jako jejich papírové předlohy a jejich zpracování je profesionální. Čtou je většinou špičkoví interpreti z řad známých herců nebo dabérů. Vedle klasických dárkových balení na CD nosičích si můžete nahrávky pořídit on-line nákupem a stažením MP3 souborů na serverech nakladatelů nebo knihkupců a prodejců.

Ke druhému ročníku akce „Audioknihy nahlas!“ se přidali noví nakladatelé, takže jejich počet vzrostl na osm. Kristián Entertainment, Náma Production Prague, OneHotBook, Progres Guru, Radioservis, Tympanum, Walker & Volf a Země pohádek představí v posledním říjnovém týdnu dvanáct novinkových titulů. Ke každé zakoupené novince si navíc může kupující vybrat další audioknihu zdarma. Bonusová nabídka obsahuje dvanáct audioknih, které ve své atraktivitě nezaostávají za nahrávkami, které se představí v premiéře.

Stejnou akční nabídku poskytne v průběhu týdne „Audioknihy NAHLAS!“ vedle klasických knihkupců také portál Audiolibrix. Pro nákup a poslech audioknih na mobilních telefonech slouží i stejnojmenné aplikace pro Android a iOS.

Nové tituly

Chystané novinky letos ocení milovníci belgického detektiva Hercula Poirota. V akci se symbolicky potká vůbec první příběh Agathy Christie s tímto hrdinou – Záhada na zámku Styles - s nejnovějším příběhem z pera její pokračovatelky Sophie Hannah. Titul, který je novinkou i na knižním trhu, se jmenuje Zavřená truhla.

Letošního vítěze Pulitzerovy ceny – knihu Anthony Doerra Jsou světla, která nevidíme namluvili Tereza Vilišová s Davidem Matáskem. Netypický válečný román vykresluje postavy snažící se zachovat si lidskost.

Prakticky současně s českým překladem knihy se na trh dostane thriller M. R. Careyho Všemi dary obdarovaná, který dostal zvukovou podobu pro tři hlasy.

Životopisný román o manželství čtyř žen s jedním mužem skrývá audiokniha Paní Hemingwayová natočená podle románu Naomi Woodové. Načetli ji Taťjana Medvecká, Dana Černá, Jana Stryková, Petra Špalková a Igor Bareš.

Českou literární produkci zastupuje intimní deník z psychiatrické léčebny Úsměvy smutných mužů od Josefa Formánka a detektivka Michala Sýkory, známý zfilmovanou sérii Detektivové od Nejsvětější Trojice. Jako audioknižní novinka vyjde krimi Modré stíny.

Milostný román zachycený v e-mailech vychází pod stejným názvem jako románová předloha Dobrý proti severáku. Žánr věnující se osobnostnímu rozvoji zastupuje Lean podnikání, v němž Ash Maurya popisuje cestu k efektivnímu a racionálnímu start-upu. Milovníky historických románů potěší Sharpův tygr od Bernarda Cornwella.

Pro dětské posluchače je v nabídce připraven titul Čertův švagr a jiné pohádky nebo příběhy z dávné Indie, které vychází pod názvem Krišna Avatár.

Více podrobností o akci najdete na audioknihynahlas.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení