Menu

Udělejte si vlastní 360° snímek

15.05.2016 14:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Udělejte si vlastní 360° snímek

Udělejte si vlastní 360° snímek | foto: CHIP

Vstoupit do virtuální reality dnes můžete velice levně. Stačí vlastnit smartphone s displejem o úhlopříčce alespoň 5 palců a dokoupit brýle nazvané Cardboard, které pořídíte za cenu začínající asi na 120 Kč. 

Na Google Play si stáhnete potřebné aplikace a můžete si pak snadno prohlížet například 360° fotografie. Pomocí brýlí se můžete rozhlížet do všech stran a přenést se tak virtuálně na úplně jiné místo. Prohlížet si lze fotografie ostatních, ale vytvořit si můžete i vlastní 360° snímky. Na Google Play si stáhněte a nainstalujte aplikaci Carboard Camera. Spusťte ji, klikněte na ikonu fotoaparátu, a aplikace vás vyzve, abyste drželi smartphone na výšku (v režimu portrét) a pomalu přejeli dokola po svém okolí. Smartphone fotografii chvílí zpracovává. Kdykoli se pak můžete po tomto místě rozhlédnout.

360photo-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení