Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Udělejte si z počítače RasPi retro herní konzoli Recalbox | foto: CHIP
Z šikovného mikropočítače Raspberry Pi si velmi jednoduše můžete udělat v několika krocích i retro herní konzoli a předělat ho na „Recalbox“.
Budete k tomu potřebovat následující hardwarové vybavení: Raspberry Pi 3, kryt pro RasPi, microSD kartu s kapacitou alespoň 16 GB, HDMI kabel pro připojení RasPi k televizoru, USB nebo Bluetooth herní ovladač – gamepad, Bluetooth dongle pro ovládání, microUSB adaptér (s alespoň1,5 A) a síťový kabel pro připojení na internet.
Následně „herní konzoli“ Recalbox sestavte. Otevřete kryt a umístěte do něj počítač Raspberry Pi ve správné poloze. Poté zajistěte i horní kryt počítače. Následně připojte Bluetooth dongle k jednomu z USB portů Raspberry Pi. MicroSD kartu vložte do čtečky vašeho osobního počítače – pokud je to potřeba, použijte redukci na SD kartu. Kartu je potřeba naformátovat pomocí programu SD Formatter, který najdete na stránkách sdcard.org. Následně je potřeba si stáhnout operační systém Recalbox, který najdete na stránce http://jdem.cz/ccsqa9. Stažený soubor je potřeba rozbalit a zkopírovat obsah na zformátovanou microSD kartu. Poté microSD kartu zasuňte do slotu počítače Raspberry Pi, připojte Recalbox přes HDMI kabel k televizoru, připojte napájení z microUSB adaptéru – a herní konzole je v podstatě hotova. Po spuštění počítače se totiž operační systém sám rozbalí a automaticky nainstaluje a je připraven k použití.
Jediné, co vám bude po instalaci chybět, jsou hry. Ty do konzole musíte zkopírovat přes síť ze svého osobního počítače. Zadejte síťové jméno »\Recalbox« do adresního řádku Průzkumníka Windows, abyste navázali spojení s Recalboxem, a otevřete první složku nazvanou »Share«. Následně se dostaňte do podsložky »Roms«, do které zkopírujte ROM soubory s hrami. Složky jsou zde řazeny podle typu konzolí, ze kterých hry pocházejí. Například »psx« je zkratka pro PlayStation One. Podporovány jsou i hry například pro Super Nintendo, NES, Master System nebo Nintendo 64. Zkopírujte tedy hry stažené z webu do odpovídajících složek. V každé složce je k dispozici textový soubor s informacemi o tom, v jakém formátu musí být ROM uložena. Až budete mít hry zkopírované do Recalboxu, aktualizujte seznam her pomocí volby »Update system« v hlavní nabídce.
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání…
Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce…
Na moderní smartphony jsme si rychle zvykli a představa, že bychom se opět měli vracet k…
InSight měří na Marsu zemětřesení a proslavila se zejména, když měla trable se zavrtáním…
Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro…
Nejen mladí politici, ale i technologičtí vizionáři se mohou dopouštět odsouzeníhodných…