Fotíte si hanbaté fotky? Určitě vás překvapí, kdo k nim má přístup
Telefon je osobní věc, pro mnohé něco jako svatyně. Píšeme si do něj zápisky, komunikujeme s…
Ultrabooky a Intel Core třetí generace | foto: CHIP
Ultrabooky byly navrženy tak, aby uživateli daly možnost vytvářet a přijímat digitální obsah prostřednictvím zařízení, které bude elegantní, lehké, bezpečné a tenké, nabídne vysoký uživatelský komfort, aniž by byl obětován výkon, a které se bude prodávat za ceny ve středním rozpětí.
První počítače typu ultrabook budou na trh uvedeny před letošními Vánocemi. Budou postaveny na základě procesorů Intel Core a budou se vyznačovat především velice útlým provedením a téměř okamžitým „probuzením“ z režimu spánku, což bude zajištěno prostřednictvím technologie Intel Rapid Start.
Mooly Eden uvedl, že Intel dosud prodal 75 milionů procesorů Intel Core druhé generace, což z tohoto modelu činí nejrychleji prodávaný procesor v historii firmy. Každý den se prodá zhruba milion osobních počítačů. Mooly Eden na pódium pozval i zástupce společnosti Microsoft a společně předvedli nový operační systém Windows 8 a několik dalších aplikací na zařízeních typu ultrabook.
Účastníci fóra se mohli rovněž seznámit s procesorem, který bude zařízení typu ultrabook pohánět v roce 2012 – procesor Intel Core třetí generace, kódově označovaný Ivy Bridge. Očekává se, že tento nový procesor se v prvních zařízeních objeví ještě v polovině roku 2012 a nabídne výrazný nárůst výkonu a podstatně vyšší energetickou účinnost. Mooly Eden publiku představil šest předprodukčních verzí ultrabooku, přičemž všechny jsou postaveny na základě procesoru Intel Core třetí generace. Zařízení typu ultrabook budou vybavena ochrannými technologiemi Intel Identity Protection a Intel Anti-Theft.
Viceprezident společnosti Intel vyzval celé počítačové odvětví, aby spojilo síly a začalo vyvíjet tenká, lehká a komplexní počítačová zařízení. Ve své řeči se dotkl komponent, jako jsou panely, klávesnice, baterie a šasi. Ty všechny je podle něj třeba zlepšit, aby byla naplněna vize, s níž Intel koncept ultrabooku vytvořil. Sám Intel se rozhodl jít příkladem a představil novou úspornou technologii, jež při statickém obrazu omezuje obnovování obrazu na displeji a tím významně šetří energii. LG Display, jeden z předních světových dodavatelů LCD panelů, tuto technologii využije právě při výrobě panelů pro ultrabooky dodávané pod značkou Shuriken.
V roce 2013 uvede Intel novou generaci procesorů Haswell, vyráběných 22nm technologií. Mooly Eden tento procesor představil publiku na IDF: čip budoucnosti při demonstraci provozoval několik aplikací současně. Výdrž na baterie by se nejen díky tomuto procesoru mohla zvýšit na až deset dnů v pohotovostním režimu.
Telefon je osobní věc, pro mnohé něco jako svatyně. Píšeme si do něj zápisky, komunikujeme s…
Aplikace jsou to, co dělá váš smartphone chytrým. Zároveň je ale důležité držet se základních…
Pokud vám na systémovém disku začíná docházet volné místo a nemáte už jinou možnost, jak…
Společně s Windows 8.1 uvedl Microsoft také nový typ pohotovostního režimu, kdy se počítač…
Premiéra nových iPhonů zkraje podzimu bývá nejočekávanější událostí v technologickém světě.…
Mnoho lidí přemýšlí o tom, jak se vypořádat se strmě rostoucími cenami energií a jak ušetřit.…
Jinak velmi oblíbená řada smartphonů Samsung Galaxy v současnosti nejde na odbyt.…
Pokud se o technologie zajímáte již delší dobu, nejspíš vám netřeba dlouze představovat…