Menu

Ultravýkonné routery od D-Linku

28.03.2017 20:27 | Milan Loucký + Přidat komentář
Ultravýkonné routery od D-Linku

Ultravýkonné routery od D-Linku | foto: CHIP

Jako v parkovišti létajících strojů UFO nebo ve skladu dronů čekajících na dodávku vrtulí si můžete připadat při pohledu na novou řadu směrovačů (routerů) společnosti D-link. Tyto označuje firma jako ultra výkonné MU-MIMO Wi-Fi routery, a základní nabídka obsahuje modely AC3150 DIR-885L a AC5300 DIR-895L.

Co od nich můžete očekávat? Tak především bleskově rychlé připojení s výrazně lepším pokrytím pro nestále rostoucí počet zařízení připojovaných do Wi-Fi sítí. Řada ultra výkonných routerů byla vytvořena pro pokročilé uživatele, kteří chtějí mít ty nejlepší bezdrátové technologie pro dokonalé streamování 4K videa nebo hraní her při současném používání několika televizorů, notebooků, tabletů nebo smartphonů v jedné domácnosti. Ultra výkonné Wi-Fi routery jsou speciálně zkonstruovány tak, aby bez problémů zvládly souběžné sledování HD obsahu, on-line hraní bez výpadků (lagů) a přenos velkých souborů – a to samozřejmě hned na několika zařízeních naráz.

D-Link DIR-885L

D-Link DIR-885L

Svým špičkovým designem, který se vyznačuje širokou základnou, výraznými šikmými hranami a výkonnými anténami, nabízejí kombinaci stylu a extrémního výkonu. Díky využití nejmodernějších technologií výrazně zvyšují intenzitu signálu i propustnost bezdrátové sítě a poskytují momentálně nejrychlejší a nejspolehlivější Wi-Fi připojení. Plně uspokojí i ty nejnáročnější uživatele, kteří požadují co nejrychlejší, nejdostupnější a nejbezpečnější připojení po celém domě.

D-Link DIT-895L

D-Link DIT-895L

Třípásmový DIR-895L využívá novou generaci technologie Wi-Fi 802.11ac, označovanou jako Wave 2, s celkovou rychlostí bezdrátového přenosu až 5,3 Gb/s, zatímco dvoupásmový DIR-885L nabízí až 3,15 Gb/s. Schopnost současného provozu ve více frekvenčních pásmech umožňuje procházet web, chatovat a posílat e-maily na smartphonu nebo tabletu přes pásmo 2,4 GHz a zároveň streamovat 4K videa, hrát on-line hry, nebo telefonovat přes internet na počítači nebo televizoru přes více výkonné pásmo 5 GHz.

Technologie MU-MIMO (Multi User-Multiple Input, Multiple Output) umožňuje získat širokopásmové Wi-Fi připojení několika zařízením současně a poskytovat rychlé a stabilní spojení všem připojeným zařízením v domácí síti. Funkce SmartConnect a Advanced Quality of Service (QoS) aktivně přiřazují nejlepší dostupné spojení v 2,4GHz anebo 5GHz pásmu každému zařízení, které se chce připojit, což zajišťuje optimální provoz a minimální přetížení v jednotlivých pásmech. Technologie Advanced AC SmartBeam v ULTRA výkonných routerech navíc aktivně směruje Wi-Fi signál tam, kde je zapotřebí, což výrazně zvyšuje rychlost a dostupnost bezdrátové sítě v každém koutě domu.

Uživatel má k nastavování k dispozici intuitivní konfigurační webové rozhraní – ostatně takové dodávají všichni výrobci routerů –, které podporuje dotykové ovládání, nebo mobilní aplikace QRS (Quick Setup Router) je možné zprovoznit routery řady Ultra během několika minut.

DIR-885L je nyní k dostání v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 5399 Kč nebo 220,90 eur včetně DPH, DIR-895L za doporučené maloobchodní ceny 8799 Kč nebo 323,90 eur.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení