Menu

Update vzhledu Windows 10: Průzkumník a Koš budou mít nové ikony

31.03.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Update vzhledu Windows 10: Průzkumník a Koš budou mít nové ikony

Update vzhledu Windows 10: Průzkumník a Koš budou mít nové ikony | foto: Ricardo Gomez Angel/Unsplash

Windows 10 procházejí optickou změnou. V sestavení Insider Build 21343 už jsou některé novinky viditelné: v Průzkumníku souborů jsou nové ikony a přepracován je i Koš.

Systém Windows 10 na podzim získá velkou celkovou aktualizaci, která by měla obsahovat několik vizuálních novinek. O uživatelském rozhraní už unikly informace v souvislosti s různými změnami designu. Nyní Microsoft ve svém blogovém příspěvku ukazuje také nové ikony Průzkumníka souborů a Koše.

 

win10design

Ve svém blogovém příspěvku Microsoft odhalil některé z designových změn, na které se můžeme těšit v podzimním updatu. | Zdroj: Blogs.windows.com

Fakt, že všechny složky v Průzkumníku vypadají na první pohled stejně, působí nejen monotónně, ale v podstatě nenabízejí žádné možnosti, jak se v adresářové struktuře rychle zorientovat a najít konkrétní položku. Pokud byste si rádi zpřehlednili souborovou strukturu pomocí různých barev u složek, mohou vám v tom pomoci bezplatné nástroje.

Složky ve Windows: změna barvy pomocí bezplatných nástrojů

folderpainter

Folder Painter dokáže složky v Průzkumníku Windows nejen barevně rozlišit, ale také změnit jejich ikony. | Zdroj: Folder Painter

Tenký freeware Folder Painter se dodává se třemi různými balíčky ikon, z nichž každý obsahuje čtrnáct různých barev a symbolů. Podle potřeby lze instalovat všechny tři nebo jen vybrané. Po jejich instalaci se bude odpovídající sada možností zobrazovat v místní nabídce po kliknutí pravým tlačítkem myši na složku.

Poté si můžete snadno vybrat mezi různými barvami a symboly. To je užitečné zejména k udržení přehledu v případě složitých struktur složek a pěkného uspořádání struktury adresářů. Nástroj lze také takřka libovolně rozšířit: pokud si chcete přidat vlastní symboly a barvy pro složky, můžete v nástroji vytvořit novou nabídku a přidat odpovídající soubory ICO.

folderpainter-logo

Folder Painter 1.3

CHIP hodnotí Dobrý

Freewarový program umožňuje obarvit ve Windows symboly souborových adresářů.

www.sordum.org

 

foldercolorizer

Barvy složkám ve Windows 10 propůjčí i Folder Colorizer. Bezplatná verze je ale silně omezená. | Zdroj: Folder Colorizer

Vhodným nástrojem pro obarvení složek v Průzkumníku je také Folder Colorizer. Lepší je ale stáhnout si některou z dřívějších verzí, které ještě byly freewarové. V současné verzi už je program placený, bezplatná verze umožňuje obarvit pouze jedinou složku.

Podobně jako v případě programu Folder Painter umožňuje obarvení složek pomocí kontextové nabídky. Požadovanou barvu můžete zadat i pomocí hexadecimálního kódu, a nejste tak závislí na přednastavené paletě.

folderpainter-logo

Folder Colorizer

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Placený program umožní změnit barvu ikon složek ve Windows. Jde to jednoduše prostřednictvím kontextové nabídky. Vhodnější je instalovat některou ze starších verzí programu, kdy šlo ještě o freeware.

softorino.com/foldercolorizer2/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Design nad funkčnost

  Jen si milí hračičkové zaplácejte operační systém barvičkami, cool ikonkami a pak kvičte všude o strašných a nestabilních Windowsech, o pádech do BSOD a další horory.
  Na hraní úplně stačí nějaký pingpongfon s Androidem do 5 tis. Kč. Počítač by měl mít co nejčistší a co možná kompaktní OS.
  Prostě nechápu, jaký vliv má obrázek ikony koše na funkci např. webového prohlížeče, kancelářských nebo multimediálních programů.

  Reagovat na komentář

  Update win 10 !

  To jsem moc z článku nepochopil ! Změna ikon a nastavení barev na ploše !

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení