Menu

Uživatelé by měli urychleně aktualizovat: v několika typech směrovačů byly objeveny bezpečnostní chyby

04.01.2023 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé by měli urychleně aktualizovat: v několika typech směrovačů byly objeveny bezpečnostní chyby

Uživatelé by měli urychleně aktualizovat: v několika typech směrovačů byly objeveny bezpečnostní chyby | foto: Compare Fibre/Unsplash

Výrobci Netgear a Synology doporučují uživatelům svých produktů provést aktualizaci. V několika modelech byly objeveny bezpečnostní díry. Aby nedošlo k útokům na vlastní sítě, je dobré co nejrychleji instalovat bezpečnostní updaty.

Synology aktuálně varuje před rizikovými zranitelnostmi ve svých řešeních VPN Plus Server. Bezpečnostní díra, kterou společnost klasifikovala jako kritickou, útočníkům umožňuje spustit na směrovači s instalovaným systémem VPN Plus Server libovolné příkazy. Serverové řešení slouží uživatelům, kteří přistupují ke své síti vzdáleně. Instalací na směrovač Synology lze zařízení využít ve funkci VPN serveru s bohatými možnostmi nastavení.

Dotčeny jsou služby VPN Plus Server pro SRM 1.3 a VPN Plus Server pro SRM1.2. Synology nabízí aktualizaci pro směrovače, která tyto zranitelnosti odstraňuje.

Také Netgear upozorňuje na bezpečnostní chybu v několika modelech směrovačů

Podobně jako Synology i americká společnost Netgear v těchto dnech informuje o bezpečnostních zranitelnostech a vyzývá uživatele k urychlené aktualizaci. Zneužitím rizikových děr útočníci mohou získat přístup k příslušnému zařízení. Jde o chybu typu přetečení paměti. Podle informací společnosti Netgear jsou zranitelností dotčeny následující modely směrovačů:

– RAX40,
– RAX35,
– R6400v2,
– R6700v3,
– R6900P,
– R7000P,
– R7000,
– R7960P,
– R8000P.

Uživatelé dotčených routerů mohou získat příslušné aktualizace prostřednictvím webové stránky podpory. Stačí jen zadat typ zařízení a stáhnout si odpovídající aktualizační balíček.

Kromě směrovačů Netgear identifikoval zranitelnosti také v některých typech extenderů a dalších zařízeních pro podporu Wi-Fi sítí.

Zdroj: SynologyNetgear

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení