Menu

Uživatelé se zlobí: Nová aktualizace ovladačů Radeon snižuje výkon počítače až o 50 procent

13.03.2023 15:05 | Josef Mika + Přidat komentář
Uživatelé se zlobí: Nová aktualizace ovladačů Radeon snižuje výkon počítače až o 50 procent

Uživatelé se zlobí: Nová aktualizace ovladačů Radeon snižuje výkon počítače až o 50 procent | foto: AMD

Po aktualizaci grafiky Radeon od AMD se uživatelé potýkají s poklesem výkonu. Zatím není v dohledu žádná oprava, která by problém vyřešila.

Podle zprávy serveru WinFuture se nedávno opět objevily problémy s aktualizací ovladače pro Radeon od AMD. Společnost AMD nedávno uvedla na trh update, který měl fixovat pády Windows a objevování modré obrazovky. V průběhu této aktualizace se ale u uživatelů vyskytly problémy s výkonem.

Poklesy výkonu poměřované softwarem 3DMark prý dosahovaly až 50 procent. Tento problém se však údajně týká pouze menšího množství uživatelů.

Aktualizace ovladačů AMD: zatím není k dispozici žádný update s opravou chyb

radeon-rx-6800xt-gpus-neu

Aktualizace ovladače od AMD: Prozatím neexistuje žádná oprava současného problému.

Ti, kteří si nainstalovali nejnovější update ovladače Radeonu a potýkají se s problémy s výkonem, si mohou vyměňovat informace s ostatními postiženými na fóru služby Steam. Chyba se prý objevuje zejména u hráčů, kteří plně využívají výkon grafického procesoru.

Problém s výkonem nejlépe změříte spuštěním 3DMark s AMD Radeon RX 7900 XTX a benchmarkovým testem TimeSpy. Po instalaci aktualizace ovladače prý skóre klesne z 24 587 na 12 861 bodů.

Kromě ztráty výkonu je možné, že chyba může mít vliv i na další aplikace. Společnost AMD zatím nevydala žádné prohlášení k chybám, které se vyskytly. Postižení proto musí být trpěliví, dokud se neobjeví nová aktualizace opravující tuto chybu.

Zdroj: winfuture.de, steamcommunity.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.