Menu

Uživatelé Spotify pozor! Odborníci varují před novým podvodem

12.01.2023 15:59 | Josef Mika + Přidat komentář
Uživatelé Spotify pozor! Odborníci varují před novým podvodem

Uživatelé Spotify pozor! Odborníci varují před novým podvodem | foto: obr: Unsplash/Sara Kurfess

Zákazníci služby Spotify se stali terčem podvodníků. Zločinci se pomocí nového triku snaží ukrást přihlašovací údaje a převzít uživatelské účty.

V současné době je rozesíláno mnoho falešných textových zpráv tvářících se jako od Spotify. Podvodníci chtějí pod falešným tvrzením o problému s platbou vylákat od zákazníků známé hudební streamovací služby přihlašovací údaje a platební informace. Varuje před tím portál na ochranu spotřebitelů „Watchlist Internet".

V České republice sice tyto SMS ještě hlášeny nebyly, ale to neznamená, že nejsou nebo nebudou rozesílány. Koneckonců o tom, jak jednoduché to dnes díky současným technickým prostředkům a službám umělé inteligence podvodníci mají, jsme už psali třeba zde. Na odkaz v phishingové SMS byste neměli klikat, ale celou zprávu okamžitě smazat. Pokud na odkaz kliknete, ocitnete se na falešné přihlašovací stránce Spotify, která vypadá velmi podobně jako ta skutečná.

Podvod se službou Spotify: jak správně reagovat

Všichni, kdo se dopustili chyby a na falešné stránce již své uživatelské jméno a heslo a případně i platební údaje zadali, by měli okamžitě jednat. Odborníci radí ihned změnit své heslo na Spotify a také informovat svou banku. Pokud přístup k účtu Spotify již není možný, služba streamování na svých stránkách podpory vysvětluje, jak postupovat.

Podvod s textovými zprávami se může na první pohled zdát pravý. Pokud se však podíváte blíže, pravděpodobně si v odkazu všimnete také špatné adresy údajné přihlašovací stránky služby. Správná adresa pro přístup k účtu Spotify je „accounts.spotify.com/cs/login“.

Zdroj: Watchlist Internet

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení