Menu

Vaše oblíbené značky zase kopírují Apple: Realme převezme vychytávku z iPhonu 14 Pro

23.09.2022 07:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Vaše oblíbené značky zase kopírují Apple: Realme převezme vychytávku z iPhonu 14 Pro

Vaše oblíbené značky zase kopírují Apple: Realme převezme vychytávku z iPhonu 14 Pro | foto: Apple / iPhone 14 Pro press kit

Svět smartphonů se už pěkně dlouho dělí na Apple – a vše ostatní. Častokrát se zapomíná, že je to právě Apple, který přináší ty největší inovace a androidová konkurence je nezřídkakdy kopíruje. A stane se to asi i nyní, v případě iPhonu 14 Pro.

Apple je popotahován za to, že u řady iPhone 14 šetřil s inovacemi skoro tak jako vloni u iPhonů 13. Pravda to je ale jen napůl. Základní model iPhone 14 skutečně moc novinek nenabízí a je spíše “do počtu”. Zato iPhone 14 Pro (a zvětšený kousek Pro Max) přináší kupříkladu přepracovaný výřez ve tvaru průstřelu.

Tento průstřel však umí v oblasti kolem fotoaparátu a senzorů potřebných pro odemykání pomocí čtečky obličeje zobrazovat notifikace a de facto i interaktivní možnosti. Tuto technologii Apple nazývá Dynamic Island a jde prakticky o první takové pojetí průstřelu v displeji na trhu s mobilními telefony. Určitě ale ne poslední, jak dokazuje jeden z oblíbených čínských výrobců.

Realme chce okopírovat Apple

Společnost Realme na svém vlastním blogu vyvěsila příspěvek, ve kterém oznamuje záměr změnit nějak vnímání průstřelu v displeji; používá pro tento prvek označení “Island”, tedy ostrov – stejně jako Apple. Hned v prvním odstavci Realme píše: “Co kdyby se v našem systému stal výřez fotoaparátu multifunkční vychytávkou? Uživatelské rozhraní kolem otvoru pro fotoaparát se může klidně měnit do různých tvarů i velikostí a zobrazovat příchozí hovory, výstrahy a další oznámení.”

Znovu třeba upozornit na to, že tento příspěvek na blogu se objevil 19. září, ani ne dva týdny po tom, co svůj Dynamic Island na iPhonu 14 Pro představil americký gigant z Cupertina. Realme na to ale jde “od lesa”. Nabádá fanoušky, aby zaslali e-maily s vlastními výtvory, jak si “chytrý výřez” představují oni. Slibuje, že vybere tři nejzajímavější a o výsledku se podebatuje na sociálních sítích.

Zdroj: Realme, Apple

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Spametaj sa

    Prvy mal toto huawei az ho americania chceli potopit nepomohlo nepodarilo sa huawej stale zije a inak huawei mal toto v 2018 skuste si radsej preverit info a nie ze Apple je okradnutý skor ten kradne a je zúfalí

    Reagovat na komentář

    Až na to že od sebe kopírují všichni včetně Applu. A nejsou první kdo s něčím takovým přišel první. První byl myslím LG a pak huawei.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení