Menu

Vážná hudba v inteligentních televizorech

20.12.2013 12:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vážná hudba v inteligentních televizorech

Vážná hudba v inteligentních televizorech | foto: CHIP

Uživatele chytrých televizorů Samsung Smart TV si na nich nově mohou přehrát klasickou hudbou. Umožňuje to aplikace Dirigent.

sams2-nahled

Společnost Samsung spustila ve svých inteligentních televizorech novou aplikaci Dirigent. Tato aplikace nabízí divákům možnost poslechu nahrávek hudebních děl Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých autorů. Navíc se diváci mohou nejen díky unikátním fotografiím seznámit se zajímavými informacemi z historie české vážné hudby.

Aplikace Dirigent je dostupná na inteligentních televizorech Smart TV roku výroby 2012 a novějších. Uživatelé ji najdou v SamsungApps v kategorii Informace. Současná verze aplikace ještě nepodporuje ovládání gesty ale celá její funkcionalita a obsah je plně dostupný pro uživatele již nyní.

sams-nahled

Aplikace Dirigent vznikla u příležitosti chystané výstavy věnované významnému českému dirigentovi Zdeňku Košlerovi, který je v aplikaci rovněž představen. Autory aplikace Dirigent jsou brněnská společnost Mautilus  a Janáčkova akademie múzických umění.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení