Menu

Vážné problémy po aktualizaci Windows 11: řada uživatelů hlásí komplikace

21.07.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vážné problémy po aktualizaci Windows 11: řada uživatelů hlásí komplikace

Vážné problémy po aktualizaci Windows 11: řada uživatelů hlásí komplikace | foto: Sunrise King/Unsplash

Aktualizace Windows způsobuje v těchto dnech mnoha uživatelům problémy. Spousta z nich hlásí, že systém nefunguje správně a objevují se vážné problémy. Řešení je jednoduché: update odstranit.

Microsoft nedávno vydal aktualizaci pro Windows 11, která je označena kódem KB5015814. Ta obsahuje vylepšení změn, které byly už součástí aktualizace KB5014668. Kromě jiného došlo i k opravám zabezpečení a prostředí příkazové řádky PowerShell. Přestože mělo jít spíš o menší aktualizaci, dochází po její instalaci k náhodným pádům aplikací a problémům se Start menu.

Podle oznámení od uživatelů se po instalaci oprav objevilo několik chyb. Jedna z nich údajně způsobuje problémy s nabídkou tlačítka Start, která je přerušována otevíráním a zavíráním aplikací.

Aktualizace Windows zlobí: postiženo je mnoho uživatelů

w11update

Mělo jít pouze o minoritní instalaci záplat v rámci Patch Tuesday. Instalace aktualizace Windows 11 ale vede ke smyčkám spouštění a zlobí i nabídka tlačítka Start. | Zdroj: Surface/Unsplash

Někteří uživatelé hlásí, že Windows 11 se po aktualizaci už nespustí a proces spouštění systému uvázne ve smyčce. Vypadá to, že problémy se týkají aktuální záplaty z červencového Patch Tuesday.

U některých uživatelů se po neúspěšné instalaci zobrazí chybové kódy 0x8000ffff, 0x8007007e a 0x80073701. V současnosti neexistuje žádné obecné řešení tohoto problému. Jeden z uživatelů píše na Redditu, že mu pomohlo odstranit instalaci programu od Malwarebytes.

Microsoft prozatím neaktualizoval dokument změn k nejnovější opravě a o popsaných problémech se Start menu, neúspěšných instalacích končících smyčkou nebo chybových kódech se nezmiňuje. Nové hlášené problémy nepotvrdil.

Vzhledem k tomu, že KB5015814 se instaluje automaticky bez zásahu uživatele, je jediným řešením problémů pozastavení aktualizací Windows nebo odstranění zmíněné aktualizace.

Je ale dobré vědět, že KB5015814 je aktualizace zabezpečení. Vzhledem ke skutečnosti, že není jasné, jak moc jsou popsané problémy běžné a rozšířené, je obecným doporučením aktualizaci KB5015814 odstranit pouze v případě, kdy se popsané problémy týkají i vás.

Zdroj: BetanewsReddit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Mrkfosoft otevrene priznava ze jeho systemy stoji za ho…no

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení