Menu

Velký den pro Microsoft: Office 2021 startuje společně s Windows 11

21.09.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velký den pro Microsoft: Office 2021 startuje společně s Windows 11

Velký den pro Microsoft: Office 2021 startuje společně s Windows 11 | foto: Photo Mix/Pixabay

5. říjen 2021 bude pro Microsoft velkým dnem. Uvede na trh dva produkty současně: Windows 11 a Office 2021. Co se týče kancelářské sady, dobrou zprávou je, že ji uživatelé získají i bez nutnosti předplatného formou jednorázového nákupu. Microsoft plánuje také v dostatečném předstihu oznámit ceny.

Od jisté doby už to nebylo nic tajného. V druhé polovině roku 2021 Microsoft chtěl uvést na trh novou sadu Office, kterou by si uživatelé mohli jednorázově zakoupit. Před rokem se ještě předpokládalo, že půjde o Office 2022.

Tento předpoklad se ale ukázal jako mylný, Microsoft zůstává ve výběru názvu svých produktů konzervativní a novou verzi pojmenoval Office 2021. Uvedena bude 5. října 2021, souběžně s uvolněním Windows 11.

Office 2021 bez předplatného

office2021-1

Předplatné kancelářské sady Office je k dispozici také ve verzi pro rodiny. | Zdroj: Microsoft

Jedna z velmi důležitých informací pro soukromé uživatele je, že si mohou zakoupit Office 2021 i bez předplatného. Microsoft používá placené předplatné pro Office už několik let. Nejprve byly uváděny na trh pod názvem Office 365, nyní běží pod názvem Microsoft 365. Výhodou předplacených balíčků je, že uživatelé mají k dispozici vždy aktuální verzi čili používají nejnovější možnosti. K dispozici jsou také další funkce a cloudové úložiště.

Uživatelé ale často kritizují provozní náklady a skutečnost, že pokud se z předplatného odhlásíte, nemůžete už Office používat. Ti, kdo chtějí zaplatit jednou a používat Office na neomezenou dobu, mohou Office 2021 získat od 5. října. Zatím však není jasné, kolik bude celá sada stát. Microsoft zatím žádné ceny Office 2021 nezveřejnil, ale učiní tak údajně v okamžiku uvedení na trh.

Novinky v Office 2021

office2021-2

Word bude podporovat ODF formát ODT ve verzi 1.3. | Zdroj: Microsoft

Nějaké zásadní inovace, jako v případě Windows 11, se v Office 2021 neočekávají. Microsoft ale sadu na mnoha místech optimalizuje. Nejdůležitější novinky jsou následující:

Word: výkonnější vyhledávání, vylepšené nástroje pro úpravy a zobrazování textu a doplňkové grafiky, a podpora ODF 1.3.

Excel: rychlé vyhledávání oblastí pomocí funkce "XLOOKUP", přiřazování názvů výsledkům vyhledávání, dynamická pole a větší rychlost.

PowerPoint: lepší přehrávání prezentací, snadnější výběr barev, více šablon formátů.

Outlook: okamžité vyhledávání, překladač a možnost psaní rukou.

Office 2021 i bez předplatného a cloudu

Ve verzi Office 2021 bude stále k dispozici možnost jednorázového nákupu kancelářské sady bez nutnosti předplatného a propojení s cloudem. Stále existuje mnoho uživatelů, kteří této formě pořizování a provozu kancelářského balíku dávají přednost.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení