Menu

Videokamery s podporu Wi-Fi a DLNA

08.07.2010 08:07 | Redakce Chip + Přidat komentář
Videokamery s podporu Wi-Fi a DLNA

Videokamery s podporu Wi-Fi a DLNA | foto: CHIP

Společnost Samsung letos uvádí na trh kamery řady „S“, které mají podle výrobce jako první na světě vestavěnou podporu bezdrátového připojení přes Wi-Fi a DLNA. Zároveň jsou těmi doposud nejvýkonnějšími kamerami s Full HD, jaké kdy společnost Samsung vyrobila.

Všechny tři nové modely, tedy Samsung S10, Samsung S15 a Samsung S16, jsou vybaveny procesorem Victoria Engine a CMOS snímačem o rozměrech 1/2,3 palce s technologií BSI (Back Side Illumination), která je citlivější v porovnání s klasickým čipem. 3D filtr je navíc schopen odstraňovat šum při zachování kontur a detailů obrazu.
Spotřebitelé mají u těchto kamer poprvé možnost zaznamenávat obsah a okamžitě jej sdílet s ostatními, aniž by přitom museli zapojovat kabely. Modely HMX-S15 a HMX-S16 jsou vybaveny technologií AllShare, která spotřebitelům umožňuje snadno přistupovat k obsahu, pracovat s ním a sdílet jej, a to včetně videozáznamů ve Full HD rozlišení, se kterými lze pracovat i prostřednictvím dalších zařízení podporujících DLNA. Přiblížíte jen jeden přístroj k druhému, zmáčknete tlačítko a přenos může začít.
Videokamery řady „S“ mají objektiv značky Schneider Kreuznach, 18x Intelli-zoom a optickou stabilizaci obrazu, která zajistí klidný obraz i při přiblížení. Mají 3,5palcový dotykový LCD displej s rozlišením WVGA a s 3D uživatelským grafickým rozhraním (GUI). Pro záznam se používají interní SSD disky, což v přístrojích tohoto typu přináší oproti pevným diskům výhody. Ve srovnání s HDD je technologie SSD lehčí a kompaktnější, pracuje potichu, vyzařuje velmi málo tepla a neobsahuje žádné pohyblivé části, což výrazně snižuje spotřebu energie a zvyšuje spolehlivost. Díky absenci pohyblivých součástí je technologie SSD trvanlivější a odolnější vůči nárazům a vibracím.
Videokamery řady S také nabízejí celou řadu dalších funkcí, jako např. blesk, který napomáhá při pořizování digitálních fotografií v rozlišení 10 megapixelů, tisk storyboardů, nebo možnost nahrávat záběry pro extrémně zpomalené přehrávání při rychlosti záznamu 300 snímků za sekundu a v rozlišení 368x208 nebo při rychlosti záznamu 600 snímků za sekundu a rozlišení 192x112. Přístroje jsou vybaveny také funkcí časosběrného záznamu ve vysokém rozlišení, která spotřebitelům umožňuje skutečně experimentovat s kreativitou.
Ceny kamer jsou 18990 Kč, 22 990 Kč a 26 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení