Menu

Virtuální realita pro iPhony

26.11.2014 06:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Virtuální realita pro iPhony

Virtuální realita pro iPhony | foto: CHIP

Kanadská firma Cordon Media představila první prototyp svých brýlí pro virtuální realitu, nazvaných Pinc.

Koncept brýlí Pinc je velmi podobný přístroji Samsung Gear VR, ve kterém se pro generování prostorového efektu využívá displej smartphonu. Rozdíl je v tom, že kanadský prototyp je určen pro iPhone 6 a 6 Plus.

20141123164401-double-pinc11-nahled

Systém Pinc se skládá z pouzdra na smartphone, ergonomického držáku, který by měl dobře sedět na hlavě uživatele, mobilní aplikace a optického ovládacího systému v podobě dvou prstenů. Tyto prsteny obsahují diody, které snímá kamera iPhonu a smartphone tak dokáže určit polohu rukou uživatele v prostoru. Nechybí na nich ani ovládací tlačítka pro použití různých funkcí v aplikaci virtuální reality.

Cordon Media shání finance na zahájení výroby brýlí Pinc prostřednictvím crowdfundingové platformy Indiegogo, kde můžete rovněž přispět, nebo si brýle za cca 2 000 korun předobjednat.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení