Menu

Virus pro Android krade přes SMS

04.01.2013 12:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Virus pro Android krade přes SMS

Virus pro Android krade přes SMS | foto: CHIP

Výzkum antivirové společnosti ESET potvrdil výskyt viru SMS Boxer, napadajícího mobilní telefony s operačním systémem Android, i v České republice.

Čeští majitelé smartphonů s Androidem patří dokonce, společně s obyvateli Polska, Německa, Ruska a Francie, k nejčastějším obětem viru SMS Boxer. Trojský kůň vyvinutý speciálně pro Android se šíří prostřednictvím zavirovaných aplikací, dostupných ke stažení i v oficiálním obchodu Google Play. SMS Boxer zaútočil na uživatele smartphonů v celkem 63 zemích a patří tak mezi nejrozšířenější typy virové nákazy v loňském roce.

Mobilní telefon infikovaný virem SMS Boxer se skrytě přihlašoval ke zpoplatněným SMS službám, jeho majitel přitom neměl šanci zaznamenat příchozí zpoplatněné zprávy. Problém byl tak často odhalen až na základě vysokého účtu za mobilní služby. V zemích kde působil dokázal virus správně identifikovat mobilního operátora a zvolit číslo pro odesílání vysoce zpoplatněních SMS.

Virem SMS boxer byly nakaženy více než dvě desítky aplikací na webu Google Play, další uživatelé nakazili svůj telefon instalací aplikací z různých dalších zdrojů. Paradoxní je, že si tvůrci viru nechali v licenčním ujednání samotným uživatelem potvrdit, že škodlivá aplikace může sama odesílat a přijímat SMS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Vir

    Dobrý večer, stáhl jsem si aplikaci z Google play, místo které se mi stáhly SEXY HOLKY. Druhý den mi přišla sms se zprávou, že mě sms stála 99kč. Dá se s tím něco dělat????

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení