Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Virus pro Android krade přes SMS

04.01.2013 12:45 | Redakce Chip
Virus pro Android krade přes SMS
Výzkum antivirové společnosti ESET potvrdil výskyt viru SMS Boxer, napadajícího mobilní telefony s operačním systémem Android, i v České republice.

Čeští majitelé smartphonů s Androidem patří dokonce, společně s obyvateli Polska, Německa, Ruska a Francie, k nejčastějším obětem viru SMS Boxer. Trojský kůň vyvinutý speciálně pro Android se šíří prostřednictvím zavirovaných aplikací, dostupných ke stažení i v oficiálním obchodu Google Play. SMS Boxer zaútočil na uživatele smartphonů v celkem 63 zemích a patří tak mezi nejrozšířenější typy virové nákazy v loňském roce.

Mobilní telefon infikovaný virem SMS Boxer se skrytě přihlašoval ke zpoplatněným SMS službám, jeho majitel přitom neměl šanci zaznamenat příchozí zpoplatněné zprávy. Problém byl tak často odhalen až na základě vysokého účtu za mobilní služby. V zemích kde působil dokázal virus správně identifikovat mobilního operátora a zvolit číslo pro odesílání vysoce zpoplatněních SMS.

Virem SMS boxer byly nakaženy více než dvě desítky aplikací na webu Google Play, další uživatelé nakazili svůj telefon instalací aplikací z různých dalších zdrojů. Paradoxní je, že si tvůrci viru nechali v licenčním ujednání samotným uživatelem potvrdit, že škodlivá aplikace může sama odesílat a přijímat SMS.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení