Menu

Visa a Planeta Informática pro bezkontaktní platby ve veřejné dopravě

01.03.2019 15:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Visa a Planeta Informática pro bezkontaktní platby ve veřejné dopravě

Visa a Planeta Informática pro bezkontaktní platby ve veřejné dopravě | foto: CHIP

Společnosti Visa a Planeta Informática uvedly novou technologii pro dopravce z celého světa. Těm umožní zavedení bezkontaktních plateb za jízdenky snadněji, rychleji než kdykoliv předtím a za nižší pořizovací cenu.

Technologie Visa Secure Access Module (SAM) usnadňuje dopravním podnikům a dopravcům zavedení bezkontaktních plateb ve veřejné dopravě pomocí bezkontaktních platebních karet, mobilních telefonů či jiné nositelné elektroniky. To vše bez výdajů a technických komplikací spojených s nahrazením současných turniketů či platebních terminálů.

Bezkontaktní platby utvářejí budoucnost veřejné dopravy ve velkých městech po celém světě a šetří cestujícím čas, který by ztratili čekáním ve frontách na nákup jízdenek nebo dobití cestovních dokladů. Pro dopravce, kteří nedávno investovali do turniketů a platebních terminálů, je Visa SAM nákladově efektivním řešením, jak nabízet výhody bezkontaktních plateb v dopravě včetně vylepšení zákaznické zkušenosti, zvýšení počtu cestujících veřejnou dopravou a snížení nákladů na cestovné. Místo pořizování nových turniketů a dalších zařízení můžou dopravci nainstalovat do již existujících systémů technologii Visa SAM, která je založená na využití zabezpečné bezkontaktní technologie EMV, čímž výrazně sníží náklady i potřebný čas. Visa SAM je první technologie svého druhu určená pro oblast dopravy a dostupná všem technologickým partnerům Visa Ready, kterou můžou do svých nabídek zahrnout i další hardwarové a softwarové společnosti v dopravním průmyslu.

Společnost Visa si nechala vypracovat globální studii pojmenovanou „Budoucnost dopravy: mobilita v době megalopolí“, která odhalila, že cestující často obtěžují komplikace spojené s placením v městské hromadné dopravě. Řešení jako bezkontaktní prodej jízdenek proto může výrazně zjednodušit cestování a časem přispět ke zvyšování počtu cestujících veřejnou dopravou a jejich spokojenosti. Průzkum potvrdil, že jednodušší způsob nákupu jízdného by zvedl počet cestujících až o dvacet sedm procent. Různé jízdenky pro různé formy cestování označilo za problém čtyřicet sedm procent cestujících.

Technologie Visa SAM je založená na zkušenostech společnosti Visa, která dopravním podnikům a dopravcům po celém světě pomáhá nalézt ten nejlepší a finančně nejefektivnější způsob, jak reagovat na rostoucí tlak na jejich současnou infrastrukturu a zároveň investovat do technologií, které jim poslouží i v budoucnu. Jen v minulém roce pomohla společnost Visa zavést bezkontaktní řešení v oblasti veřejné dopravy ve dvaceti městech dvanácti zemí, zatímco dnes pracuje na dalších sto padesáti projektech.

Společnosti Visa a Planeta Informática spojily síly s Ingenico Group, aby letos v dubnu nové řešení představily spolu s uvedením bezkontaktních plateb za nákup jízdného v metru ve městě Rio de Janeiro.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení