Menu

Vlajková loď Philips LED na obzoru!

12.06.2017 18:38 | Milan Loucký + Přidat komentář
Vlajková loď Philips LED na obzoru!

Vlajková loď Philips LED na obzoru! | foto: CHIP

Svůj nejlepší model v kategorii LED televizorů pro rok 2017, ultratenký televizor řady 7502 s podsvícením LED Edge, právě uvádí na trh Philips.

Jeho předností je zcela nový obrazový engine, jedinečný design v kovovém provedení i špičkový zvuk. To vše ve střední cenové kategorii. Tento model je k dostání v úhlopříčkách 49, 55 a 65 palců od 37 999 Kč.

Novinka 7502 je po OLED TV Philips 55POS9002 druhou televizí značky, která má osazen nový obrazový engine P5 s výkonem vylepšeným o 50 % v porovnání s předchozím enginem Perfect Pixel Ultra HD. Díky tomuto obrazovému procesoru a širokému barevnému spektru se potenciální zájemci mohou těšit na vynikající kvalitu obrazu. Panel má svítivost 400 cd/m2, takže televize splňuje kritéria pro certifikát HDR Premium ve formátu HDR10 i HLG.

P5 nabízí 25% nárůst zpracovávaných funkcí a současně 25% nárůst výpočetního výkonu k tomu, aby se celkově výkon zvedl o 50 % v porovnání se stávajícím Perfect Pixel Ultra HD Engine. Další systémovou integrací dochází ke snížení počtu čipů ze tří u Perfect Pixel Ultra HD systému na pouze jeden čip u P5. Snížení počtu čipů přináší rychlejší přenos dat spojený s lepším časováním a lepší kontrolou nad celou sekvencí zpracování.

P5 nabídne i nové funkce a vylepšení stávajících procesů ve čtyřech z pěti oblastí řízených procesní jednotkou: kvality zdroje signálu, ostrosti, barvy a kontrastu. V páté oblasti stávající funkce odhadu pohybu (Motion Estimation), zpracování obrazu (Perfect Motion) a řízení podsvícení jsou považovány za špičku na trhu.

Bylo nutné zajistit, aby zpracování touto sadou přijalo perfektně upravený vstup ze zdroje, nezbytný pro rozvoj přicházejícího obsahu HDR (High Definition Resolution) a zobrazení s vysokým podsvícením. P5 Engine obsahuje i nový pokročilý DNR (Dynamic Noise Reduction system, dynamický systém pro potlačení šumu) a novou funkci Mosquito NR (Noise Reduction, potlačení šumu) nabízející výrazně vyšší redukci šumu, ale bez vytváření rozostření detailů obrazu nebo jeho rozmazání.

Model 7502 disponuje třístranným Ambilightem. Díky tenkému rámečku barvy promítané na stěnu bezprostředně navazují na samotný obraz, což zajišťuje působivý divácký zážitek.

Tato televize, stejně jako většina nově příchozích modelů, je vybavena operačním systémem Android TV v nejnovější verzi M, který umožňuje přehrávat obraz v kvalitě HDR z Netflixu a podobných internetových zdrojů. Operační systém využívá čtyřjádrového procesoru a 16 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí externího pevného disku.

Mezi další přednosti modelu 7502 patří propracovaný design v evropském stylu. Těšit se lze mimo jiné na rámeček z tmavého leštěného hliníku a elegantní vzdušně řešený stojan.

Zákazníka potěší také koncept „viditelného zvuku“ čili elegantní soundbar s předním panelem integrovaný do tenoučkého šasi. V kombinaci s membránami a technologií „trojího prstence“ (Triple Ring) na zadní straně a výkonným zesilovačem (45 W) to znamená hutný, a přitom čistý stereo zvuk s průraznými basy, zřetelným oddělením jednotlivých kanálů a krystalicky jasnými detaily.

Model 6482 – vlajková loď střední třídy

Vlajková loď v řadě Philips 6400 pro letošní rok nese označení 6482. K dostání je ve velikostech 49 a 55 palců od 24 999 Kč. Model 6482 nabízí Ambilight na třech stranách, vysokou svítivost 400 cd/m2, barevný rozsah 85 % WCG a také 14bitové barevné zpracování, díky němuž televize splňuje kritéria pro označení Philips HDR Premium.

Obraz z libovolného zdroje se tak vyznačuje velmi příjemnou ostrostí, přirozenými, a přitom sytými barvami a také rychlým překreslením pohybu. Velkou zásluhu na tom má obrazový procesor Pixel Plus Ultra HD Engine s technologií pro vylepšení kontrastu Micro Dimming Pro.

Na skvělém dojmu se podílí i vydařený design v evropském stylu s tenoučkým šasi i rámečkem ve stylovém stříbrném provedení.

Mezi další přednosti modelu 6482 patří koncept „viditelného zvuku“, tedy elegantního soundbaru s předním panelem s ukrytými reproduktory pro vysoké tóny, v kombinaci se středobasovým reproduktorem s technologií dvojité membrány Double Ring na zadní straně o celkovém výkonu 25 W. Tato kombinace zajišťuje hutný zvuk s průraznými basy, jasným oddělením stereo kanálů a krystalicky čistými detaily.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení