Menu

Vodafone se zabezpečuje pomocí technologie DNSSEC

24.11.2011 08:32 | Redakce Chip + Přidat komentář
Vodafone se zabezpečuje pomocí technologie DNSSEC

Vodafone se zabezpečuje pomocí technologie DNSSEC | foto: CHIP

Česká republika má pvního mobilního operátora se zabezpečenými stránkami technologií DNSSEC.

Vodafone jako první z mobilních operátoru posílil bezpečnost své domény www.vodafone.cz a svých internetových služeb technologií DNSSEC, která je v České republice dostupná od října 2008.

Jak ověřit zabezoečení stránek pomocí DNSSEC

Uživatelé Vodafone online služeb se o zabezpečení DNSSEC mohou přesvědčit dvěma způsoby. Na stránkách www.dnssec.cz je k dispozici automatický test, který zobrazením zelené nebo červené ikony klíče uživatelům ukáže, zda jejich připojení je, resp. není bezpečné. Druhou možnost nabízí doplněk pro prohlížeč Firefox, který lze stáhnout zdarma ze stránek www.dnssec-validator.cz. Tento program umožňuje kontrolovat, zda je či není aktuálně navštívená doména chráněná, a to opět zobrazením ikony klíče, tentokrát přímo v adresním řádku okna prohlížeče.

Co přináší ochrana DNSSEC?

Ta přináší ochranu před falšováním internetových stránek pomocí zneužití údajů v systému doménových jmen (DNS) a zabraňuje například možnosti nepozorovaně manipulovat obsah na stránkách či získávat citlivé informace uživatelů přes  přihlašovací údaje k online službám.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení