Menu

Volný zažaloval Telefónicu O2 o čtyři miliardy

30.03.2011 14:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Volný zažaloval Telefónicu O2 o čtyři miliardy

Volný zažaloval Telefónicu O2 o čtyři miliardy | foto: CHIP

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil se společností Telefónica O2 správní řízení.

Společnost Volný, a.s. podala na Telefónica O2 Czech Republic žalobu na náhradu škody ve výši přesahující 4 miliardy korun způsobené formou stlačování marží na trhu ADSL. Úřad pro ochrana hospodařské soutěže (ÚOHS) zahájil ve stejné věci se společností Telefónica O2 správní řízení.

Obchodní ředitel společnosti Volný k této žalobě řekl "Na konci roku 2003 Volný poskytoval výhodný přístup k internetu téměř jedné třetině českých uživatelů. TO2 CR svou nezákonnou cenovou politikou zabránila společnosti Volný a ostatním svým konkurentům nabízet zákazníkům cenově zajímavé připojení k internetu prostřednictvím ADSL."

Tiskový mluvčí Telefónicy O2 Martin Žabka odmítl zprávu komentovat. Podle informací ČTK Žabka připomněl, že Volný svých 13.000 nefiremních zákazníků ADSL letos v únoru prodal právě Telefónice a službu ADSL přestal poskytovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení