Menu

Vrchlabí bude již brzy pod 3D lupou

20.08.2014 16:59 | Karel Kovar + Přidat komentář
Vrchlabí bude již brzy pod 3D lupou

Vrchlabí bude již brzy pod 3D lupou | foto: CHIP

Podkrkonošské Vrchlabí bude od září další lokalitou z portfolia provozů Skupiny ČEZ, kterou návštěvníci internetu projdou „suchou nohou“ díky virtuální prohlídce.

Ta vrchlabská právě v těchto dnech vzniká a vedle leteckého panoramatu města i blízkých hřebenů Krkonoš nabídne především 4 hlavní lákadla. Nově instalovanou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, pohled do zákulisí kogenerační jednotky, chytré sítě na sídlišti Liščí kopec a celkové řízení regionu z infrastruktury provozovatele distribuční soustavy.

Příznivé počasí a pak už jen trpělivost při focení. To jsou hlavní předpoklady zrodu internetové virtuální prohlídky, která právě v těchto dnech vzniká v podkrkonošském Vrchlabí. Zdejší projekt s názvem smart region se tak přiřadí k již existujícím prohlídkám elektráren Skupiny ČEZ http://virtualniprohlidky.cez.cz/…i-prohlidky/. Projekt, který vzniká na základě spolupráce specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ s agenturou CDI.CZ, byl letos nominován na Českou cenu za PR. Díky nově spouštěné druhé řadě prohlídek se energetičtí fanoušci i široká veřejnost dále potěší pohledy do exteriérů i zákoutí Jaderné elektrárny Dukovany, Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně a vodních elektráren Orlík a Střekov.

Z vrcholu Sněžky až k dobitému elektromobilu

Fotografické podklady vznikají ve Vrchlabí ležícím doslova pod hřebeny Krkonoš. Nikoho proto nepřekvapí, že startovní panorama celé virtuální prohlídky dovolí uživateli nahlédnout až k vrcholu 15 km vzdálené nejvyšší hory země – Sněžky, kde leží nejvýše položená trafostanice v České republice. Zásobuje elektřinou novou lanovku, Českou poštovnu a zajišťuje záložní dodávky pro objekty na polské straně hory.

To hlavní ale samozřejmě čeká v samotném Vrchlabí. Návštěvník virtuální prohlídky se bude moci téměř dotknout „čerpacího“ kabelu nové rychlodobíjecí stanice nebo se podívat, jak obyvatelům sídliště Liščí kopec pomáhají chytré sítě optimalizovat spotřebu elektřiny. „Věříme, že výhody nově instalovaných technologií touto cestou ještě více přiblížíme lidem, kterým by měly ulehčovat jejich každodenní život,“ pochvaluje si novinku Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ. Protože aktivity Skupiny ČEZ ve Vrchlabí jsou ještě mnohem širší, pokračují virtuální toulky v kogenerační jednotce pod Liščím kopcem nebo v trafostanici a tzv. rozpadové stanici společnosti ČEZ Distribuce.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení