Menu

Vybíráme další nejlepší počítačové hry, které byste neměli hrát před manželkou

09.11.2022 16:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Vybíráme další nejlepší počítačové hry, které byste neměli hrát před manželkou

Vybíráme další nejlepší počítačové hry, které byste neměli hrát před manželkou | foto: Rockstar Games / GTA 5 press kit

Už jste někdy slyšeli z úst vaší drahé polovičky větu “no co to hraješ, to snad nemyslíš vážně?!” Že ne? Tak to vězte, že když jí ukážete tyto videohry, rozhodně se to vaší ženě, partnerovi či partnerce líbit nebude.

Jakékoliv GTA

Série Grand Theft Auto uspěla jakožto extrémně kvalitní hra – po stránce příběhu, grafiky, zvuku i optimalizace. Městská akce s otevřeným světem nabízí vždy zajímavé gangsterské vyprávění a k hlavní příběhové linii klidně přizvěte svou milovanou osobu, v tom není problém.

Může se ale nepříjemně ozvat v případě, že si budete jen tak jezdit po městě a dělat si tzv. “co chcete”. Kupříkladu v nejnovějším GTA 5 není problém zajít do obchodu se zbraněmi a rozpoutat ve městě hotový armagedon. Nebo jen jezdit po pláži a zajíždět lidi. Nesmíme zapomenout na ikonické návštěvy striptýzových klubů. Tak si na to dejte raději pozor.

| Zdroj: GTA Series Videos / YouTube

South Park hry

V roce 2014 vyšla hra South Park: The Stick of Truth, o tři roky později byla doplněna o další díl série s podtitulem The Fractured But Whole. Oba tituly spadají do ranku adventur či tahových strategií.

Kdo ale aspoň trochu zná kreslený seriál South Park, rozhodně by své drahé polovičce tuto hru neukazoval. Dialogy jsou plné vtipných, ale opravdu hodně vulgárních nadávek a nechybí ani evergreeny jako záchodový humor či mimozemšťani s análními sondami.

| Zdroj: Ubisoft North America / YouTube

Manhunt 1 a 2

Manhunt je hororová stealth hra z roku 2004, kdy vyšla na PC, Xbox a PlayStation 2. Vývojáři – mimochodem ti stejní, kteří vymysleli sérii GTA – se ihned dostali do kontroverze, Manhunt je totiž skoro simulátor vraždění. Jako šílenec uprchlý z věznice těsně před popravou vraždíte dozorce i zcela nevinné občany, a to dosti nevybíravě – kladivem, nůžkami, ale třeba i igelitovým pytlem.

Hra se dostala do nepřízně veřejnosti nejen kvůli své brutalitě a grafickému hororu, ale také kvůli smutné události z roku 2004 v anglickém městě Leicestershire. 17letý Warren Leblanc zavraždil svého kamaráda, teprve 14letého Stefana Pakeeraha, se kterým hrál právě hru Manhunt.

| Zdroj: FlyGunCZ / YouTube

Hatred

Videohra kontroverzní prakticky ze stejného důvodu, jako Manhunt. Hra z roku 2015 od polského studia Destructive Creations zachycuje hlavní postavu beze jména, jak vraždí vše, co mu přijde pod ruce.

Titulu nepomohlo ani omezení 18+. Obecně je Hatred vnímáno jako vcelku nekvalitní hra, od recenzentů si odnášela spíše negativní hodnocení. Platforma Steam dokonce v jednu chvíli sáhla po odstranění hry ze své nabídky. Následně se však Hatred vrátilo a hráči jej hodnotí “veskrze pozitivně”.

| Zdroj: Destructive Creations / YouTube

Zdroj: Autorský text, Steam, Wikipedia

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.