Menu

Vyhledejte a odstraňte nechtěné stínové monitory

14.03.2019 14:42 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vyhledejte a odstraňte nechtěné stínové monitory

Vyhledejte a odstraňte nechtěné stínové monitory | foto: CHIP

Systém Microsoft Windows 10 si automaticky najde a nainstaluje vhodné ovladače hardwaru, které se připojí k počítači. To ale někdy vede k  chybám, protože ovladačů je pak v systému moc. 

Problémy mohou být například s tzv. stínovými monitory, tedy s ovladači k monitorům, které už nejsou připojeny. Pak se může stát, že uživatel nevidí na ploše ikony, protože ty se zobrazí právě na stínovém monitoru, který už neexistuje. Pokud máte problémy se zobrazováním, zkontrolujte svůj systém a přebytečně ovladače monitorů odstraňte. Provedete to stejně jako v předchozím tipu: kliknete pravým tlačítkem myši na »Start« a z nabídky vyberete »Správce zařízení«. Poté přejděte na položku »Zobrazit | Zobrazit skrytá zařízení« v horní nabídce Správce zařízení a následně klikněte na ikonu se šipkou vedle položky »Monitory«. Následně se kromě aktuálních ovladačů zobrazí i skryté ovladače monitorů ve vašem systému. Stínové monitory snadno poznáte podle toho, že jsou jejich názvy šedé, tedy světlejší než aktuální. Někdy jich může být v systému hodně. Klikejte postupně pravým tlačítkem myši na skryté ovladače monitorů a z nabídky vyberte »Odinstalovat zařízení | Odinstalovat«. Tím by měl být problém vyřešen.

monitory2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení