Menu

Vylepšení dostupnosti Wi-Fi pomocí teplotní mapy: bezplatná aplikace nabízí netradiční zobrazení

12.04.2022 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vylepšení dostupnosti Wi-Fi pomocí teplotní mapy: bezplatná aplikace nabízí netradiční zobrazení

Vylepšení dostupnosti Wi-Fi pomocí teplotní mapy: bezplatná aplikace nabízí netradiční zobrazení | foto: lhennen/Pixabay

Každý chce rychlý internet, a to nejlépe v každém koutě svého domova. Pomocí bezplatné aplikace WiFiman můžete snadno změřit a zobrazit slabá místa pokrytí prostřednictvím teplotní mapy.

Pokud ještě žádnou aplikaci pro mapování síly signálu, případně rušení okolními sítěmi nemáte, rozhodně si nějakou pořiďte. Spousta z nich je k dispozici zdarma, a i mezi nimi je dobrý výběr. Nedávno jsme psali například o aplikaci Wireless Network Watcher, ale zajímavou alternativou je například WiFiman.

Bezplatná aplikace nabízí v jednom balení více důležitých funkcí, ke kterým patří test rychlosti, přehled podrobností o Wi-Fi síti, sousedních sítích, nebo registrovaných zařízeních. Zajímavostí je teplotní mapa, zobrazující pokrytí signálem. Aplikace je zajímavá především pro uživatele systému Android, verze pro iOS toho prozatím moc neumí.

wifiman-logo

WiFiman – aplikace pro Android 1.12.8

CHIP hodnotí Dobrá

Pomocí bezplatné aplikace WiFiman si můžete snadno otestovat rychlost své sítě Wi-Fi a pokrytí signálem.

K dispozici na Obchodu Play

 

Teplotní mapa pro měření intenzity signálu a latence

wifiman

Netradiční zobrazení prostřednictvím teplotní mapy ukazuje, jaká je intenzita signálu Wi-Fi a latence ve vaší domácnosti. | Zdroj: WiFiman pro Android

Ve verzi pro Android zaujme funkce teplotní mapy, pomocí které si můžete zobrazit sílu signálu a latenci. Tuto funkci najdete v části »Status« pod položkou »Signal Mapper«. Zapněte režim rozšířené reality a projděte se s mobilem po svém bytě nebo domě. Pomocí teplotní mapy lze pěkně sledovat úroveň signálu v jednotlivých místech. Její pomocí byste také měli být snadno schopni identifikovat zákoutí, která ještě nejsou signálem optimálně pokryta.

Pro měření propustnosti je zapotřebí speciální hardware, například UniFi Dream Machine Pro, který je ale poměrně drahý a vyplatí se pro nasazení ve firmách. V systému Android by ale ostatní funkce měly fungovat s jakýmkoliv zařízením. Můžete například zadat informace o poloze a snadno provést srovnávací měření s různými umístěními směrovače nebo opakovače. Příklad je uveden ve videu:

@mactelecomnetworks WiFiman heatmap scan by Ubiquiti networks #ubiquiti #techtok #computernworking #ethernet #wifi #unifi ♬ Metamorphosis - Danilo Stankovic

| Zdroj: TikTok/mactelecomnetworks (MactelecomNetworks)

Test rychlosti a kontrola sousedních sítí Wi-Fi

Zejména verze aplikace, která je určena pro systém Android, je všeuměl. Je v ní integrován test rychlosti, který můžete spustit pouhým klepnutím prstem. Další praktickou funkcí je možnost měření rychlosti mezi dvěma zařízeními. K tomu účelu stačí instalovat aplikaci WiFiman do druhého smartphonu.

Dobře zpracován je také přehled sítí Wi-Fi. Můžete v něm rozpoznat sousední sítě a aplikace také ukáže obsazené kanály. Tímto způsobem lze zjistit, na kterém rozsahu je přeplněno.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení