Menu

Vylepšení pro Vyhledávání Google: uživatele čeká velká změna

21.06.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vylepšení pro Vyhledávání Google: uživatele čeká velká změna

Vylepšení pro Vyhledávání Google: uživatele čeká velká změna | foto: Arkan Perdana/Unsplash

Google připravuje pro své vyhledávání novou funkci. Je určena všem uživatelům, kteří službu využívají na smartphonu.

Vyhledávání Google denně využívá obrovské množství uživatelů. Díky rychlosti a přesnosti výsledků je i přes velký hlad po uživatelských datech nejpoužívanější. Expert na SEO, Brodie Clark, nyní zveřejnil na Twitteru novinku, že vyhledávání by mělo být více přizpůsobeno používání na mobilních telefonech.

Pokud uživatelé do vyhledávacího řádku zadají například celé věty nebo související výrazy, výsledky se jim nabídnou přímo v textové podobě, zpracované ve formě odpovědi. Pokud uživatelé potřebují jen rychlé informace, aby se ve vyhledávané tématice rychle zorientovali, nebudou už muset následně klikat na nalezené odkazy.

Clark to ukazuje na příkladu dotazu "Jak dlouho se léči vytržení zubu moudrosti". V jednotlivých blocích výsledku vyhledávání se zobrazují výňatky textu, který je přímou odpovědí na vyhledávaný dotaz.

clarc-tweet

| Zdroj: Twitter/Brodie Clarc (@brodieseo)

Vyhledávání Google: budou odkazy už brzy zbytečné?

Teoreticky by tyto výsledky mohly uživatelům Googlu stačit. Příklad ale také ukazuje, že odpovědi nemusejí být vždy stoprocentně správné. Například názory na dobu hojení po zákroku se značně liší. Uživatelé by proto i nadále měli pročítat nalezené odkazy. Mohou se tak lépe ujistit, že informace skutečně odpovídají jimi hledanému dotazu.

Pokud se vám nové zobrazení pro vyhledávání formou otázek nebo souvisejících výrazů na smartphonu ještě nezobrazuje, nezoufejte. V současnosti to vypadá, že Google novou funkci testuje na náhodně vybrané skupině uživatelů. Uvolnění pro všechny uživatele bude následovat ihned po ukončení testovací fáze.

Zdroj: Twitter/Brodie Clarc (@brodieseo)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení