Menu

Vymazání dočasných souborů prohlížeče

20.08.2016 12:39 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vymazání dočasných souborů prohlížeče

Vymazání dočasných souborů prohlížeče | foto: CHIP

Internetový prohlížeč Firefox si ukládá řadu dat na pevný disk a občas je prospěšné tato data z disku odstranit. 

Prohlížeč Firefox si ukládá například prvky webové stránky, které jste navštívili, do dočasné paměti, takže tyto webové stránky může při příští návštěvě rychle načíst. Může se ale stát, že prohlížeč začne zobrazovat zastaralý obsah místo aktualizované stránky. Chcete-li tomu zabránit a navíc ušetřit místo v paměti, měli byste občas ručně odstranit cache počítače nebo mobilního zařízení.
Pokud používáte prohlížeč Firefox pro Windows, uděláte to následujícím způsobem: Spusťte prohlížeč a stiskněte kombinaci kláves [Ctrl] + [Shift] + [Del], což vyvolá nové okno označené jako »Vymazání nedávné historie«. Použijte rozbalovací nabídku »Podrobnosti«, kde můžete upřesnit, jaké informace se mají z vyrovnávací paměti odstranit. V části »Časové období mazání« zase můžete zadat, za jaké období se má vyrovnávací paměť promazat. Chcete-li se zbavit všeho, vyberte z nabídky »Vše«. Až si z nabídky vyberete, co vše a za jaké období chcete z prohlížeče vymazat, klikněte na tlačítko »Vymazat«.
Pokud používáte prohlížeč Firefox na tabletu nebo smartphonu s operačním systémem Android, postupujte takto: Klikněte na tlačítko nabídky (tři tečky v pravé horní části aplikace) a z nabídky, která se rozbalí, vyberte položku »Nastavení«. Zde najdete kategorii označenou »Vymazat soukromá data«. Ze seznamu zaškrtněte »Mezipaměť«, případně i další data, která chcete z prohlížeče odstranit, a až budete s výběrem hotovi, klikněte na »Vymazat data«. Vyrovnávací paměť se vymaže. Podobně postupujte i v případě, kdy používáte internetový prohlížeč Firefox pro operační systém iOS pro smartphony nebo tablety Apple. Nabídku s možností odstranění dočasných souborů prohlížeče najdete pod ikonou ozubeného kola.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení