Menu

Vyřešte dočasné problémy s připojením myši

13.03.2019 14:39 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vyřešte dočasné problémy s připojením myši

Vyřešte dočasné problémy s připojením myši | foto: CHIP

Většina bezdrátových myší pracuje bez problémů. Někdy se však stane, že se spojení mezi myší a počítačem z neznámých důvodů přeruší. 

Ikona myši se na obrazovce zastaví a počítač nemůžete pomocí myši ovládat. Jedním z důvodů těchto problémů může být řízení spotřeby systému Windows 10. Ve výchozím nastavení je většinou u USB zařízení nastaveno, že se energie šetřit nemá. Pokud by k úspoře energie došlo v nesprávnou dobu, mohlo by totiž dojít k různým chybám. Jestliže tedy máte problémy s připojením myši, zkontrolujte nastavení USB portů počítače. Provedete to tak, že kliknete pravým tlačítkem myši (použijte na chvíli jinou) na »Start« a z nabídky vyberete »Správce zařízení«. V otevřeném okně v seznamu zařízení najděte položku »Řadič USB« a klikněte na ni. Zde najdete »USB Host Controller«, případně »Kořenový rozbočovač«, na který klikněte a přejděte do záložky »Řízení spotřeby«. Zde zrušte zaškrtnutí u »Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie«.

usb1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení