Menu

Vysílání ve 3D bude stále častější

16.04.2010 08:11 | Redakce Chip + Přidat komentář
Vysílání ve 3D bude stále častější

Vysílání ve 3D bude stále častější | foto: CHIP

Nedávno jsme obdrželi hned dvě zprávy o vysílání ve 3D - letos poprvé se bude prostorově vysílat prestižní tenisový turnaj z Roland Garros a také FIFA a Sony připravují první celosvětové 3D televizní přenosy z mistrovství světa ve fotbale.

Společnost Panasonic oznámila, že uzavřela partnerství s Francouzskou tenisovou federací (FFT) a televizními stanicemi Orange a Eurosport. Divákům tak spolu s partnery zprostředkuje zápasy z tenisového turnaje French Open na dvorcích Roland Garros                           v trojrozměrném přímém přenosu. Půjde o vůbec první vícedenní sportovní akci přenášenou v Evropě ve 3D. Tenisový turnaj na Roland Garros se koná ve dnech 23. května – 6. června 2010. Jde o jednu z nejprestižnějších sportovních událostí ve světě a v Evropě má ze všech grandslamových turnajů nejširší televizní pokrytí.
3D záznam pořízený na kurtech Roland Garros se bude přenášet prostřednictvím ADSL a optických vláken. Ve Francii ho budou moci sledovat uživatelé předplacené služby stanice Orange na příslušném TV kanále. Stanice Eurosport převezme trojrozměrný přímý přenos od stanice Orange a přes satelit ho přenese do více než 3000 obchodů v 58 evropských zemích mimo Francii.

Mistrovství světa ve fotbale 2010

FIFA a Sony Corporation odtajnily podrobnosti o tom, co mohou fanoušci čekat při mistrovství světa ve fotbale. Natáčeno a vysíláno ve 3D bude celkem 25 zápasů. Sony navíc vydá na Blu-ray disku v letošním roce 3D film o tomto mistrovství světa. Na vybraných místech světa budou zpřístupněny živé 3D přenosy pro veřejnost.
Sony bude zaznamenávat každé utkání sedmi páry profesionálních HDC kamer (model HDC-1500), které zachytí dění na hřišti v 3D kvalitě a přenesou ho dále do světa ta pomoci 3D přenosového voz. Ve 3D se bude natáčet na pěti z deseti stadionů mistrovství světa. Sestřihy z různých úhlů budou mapovat především ty zápasy, u kterých se předpokládá největší zájem veřejnosti.
Živé vysílání ve formátu 3D zatím potvrdili jen vysílací společnosti ESPN v USA a Sogecable ve Španělsku. Osm zápasů bude živě přenášeno v 3D HD kvalitě do digitálních kinosálů a dalších vybraných prostor po celém světě.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení