Menu

Vytvořte si playlist písniček a videí

17.02.2017 14:18 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vytvořte si playlist písniček a videí

Vytvořte si playlist písniček a videí | foto: CHIP

Volně dostupný program VLC Media Player je schopen přehrát téměř všechny formáty audio- i videosouborů, a dokonce nabízí i možnost vytvořit si vlastní playlist písniček a videí – a není to nic těžkého.

Pokud si takovýto seznam chcete vytvořit, jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na soubor s videem nebo audiem a z nabídky vyberte »Přidat do seznamu skladeb VLC«. Pokud se vám tato nabídka nezobrazí, patrně nemáte příponu souboru asociovanou s tímto programem. Playlist v tom případě můžete vytvořit jinak. Stačí, když program VLC Media Player spustíte a požadované mediální soubory na něj přetáhnete. Další skladby pak můžete kdykoli přidat opět metodou drag & drop nebo můžete vyvolat kontextovou nabídku v programu VLC a v nabídce kliknout na ikonu plus »Přidat soubor«. Budete-li chtít přidat více souborů, stačí při výběru držet stisknutou klávesu [Ctrl].

vlc-nahled

Už vybrané multimediální soubory v seznamu skladeb můžete libovolně jednoduše třídit přesunutím myší na požadovanou pozici. Na spodním okraji okna VLC najdete ovládací tlačítka, pomocí kterých přehrávání skladeb spustíte nebo zastavíte. Máte zde také možnost přepnout mezi opakováním všech, jedné, nebo žádné skladby, případně můžete zapnout náhodné přehrávání skladeb z playlistu. Když máte seznam skladeb vytvořený, můžete si ho uložit pro pozdější použití – stačí stisknout kombinaci kláves [Ctrl] + [Y].

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení