Menu

Vytvořte skupinový obraz z jednotlivých snímků

24.10.2016 11:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vytvořte skupinový obraz z jednotlivých snímků

Vytvořte skupinový obraz z jednotlivých snímků | foto: CHIP

Skupinové fotografie jsou si často podobné jako vejce vejci. Ale nemusí tomu tak pochopitelně být. Místo toho, abyste vyfotografovali všechny lidi najednou, vyfotografujte každou osobu samostatně a následně ze všech snímků sestavte v počítači nějakou neobvyklou a zajímavou kompozici. 

Při fotografování je samozřejmě rozhodující postavení fotoaparátu. Využijte například konec úzkého koridoru a nechte jím všechny osoby projít. Může jít například o chodbu ke kantýně. Pro kvalitní výsledek je rozhodující také osvětlení. Použijte přídavné lampy a difuzory, aby na scénu dopadalo měkké a jasné světlo.

Světlé pozadí, nejlépe bílé, vám také později usnadní práci při editaci a ořezu jednotlivých snímků a m můžete se také rychle zbavit barevného nádechu ve snímku a automaticky upravit i zbývající fotografie. Totéž platí o zaostření jednotlivých záběrů a ohniskové vzdálenosti. Při montáži by všechny snímky měly mít jednotný formát. Je to kus práce, ale výsledek může stát za to.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení