Menu
CHIP Speedtest

Vyzkoušejte si novou verzi prohlížeče Edge založenou na jádru Chromium

21.07.2019 11:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vyzkoušejte si novou verzi  prohlížeče Edge založenou  na jádru Chromium

Vyzkoušejte si novou verzi prohlížeče Edge založenou na jádru Chromium | foto: CHIP

Společnost Microsoft oznámila, že chce i do budoucna vyvíjet vlastní internetový prohlížeč Edge. Ten však bude založený na open-source browseru, který se jmenuje Chromium.

edge1-nahled

První zkušební verze tohoto prohlížeče je připravena ke stažení na stránce Microsoftu, a to konkrétně na microsoftedgeinsider.com. Poté, co otevřete tuto stránku, klikněte na »Download Dev Channel for Windows 10« a potvrďte pomocí »Accept and Download«. Následně se stáhne a spustí malý soubor, který má na starosti instalaci nové verze prohlížeče, která je ale zatím k dispozici jen v anglické verzi.

edge3(1)-nahled

Instalaci potvrďte pomocí »Start from Scratch | Confirm«. Microsoft prohlížeče velmi často aktualizuje a přibývají mu nové funkce. Jednou z prvních funkcí, které už dobře pracují, je možnost instalace rozšíření prohlížeče pomocí služby Microsoft Store. Klikněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu prohlížeče a z nabídky vyberte »Extensions«. Následně klikněte na »Microsoft Store« a můžete si vybrat z nabídky rozšíření pro prohlížeč.
edge4-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.