Menu

WD představil první SATA Express disk

03.06.2014 15:59 | Michal Bareš + Přidat komentář
WD představil první SATA Express disk

WD představil první SATA Express disk | foto: CHIP

Western Digital představil na veletrhu Computex Taipei první pevný disk s rozhraním PCI Express. Prototyp používá rozhraní SATA Express, které už podporují čipsety Intel řady 9, a které nabídne vyšší rychlost při nižší spotřebě.   

pci-express-4-nahled Vývoj prvního zařízení s rozhraním SATA Expres trval téměř 3 roky. V roce 2011 skupina SATA-IO, která je zodpovědná za rozvoj technologie SATA, oznámila, že vyvíjí nové technologie, které podstatně změní základní specifikace SATA, tím, že je spojí s pokročilejším rozhraním PCI Express. V roce 2013 byly oznámeny specifikace technologie SATA Express a nyní, o rok později, představil WD ve spolupráci s Asusem první funkční prototyp. Tisková zpráva bohužel neuvádí parametry rychlosti ani spotřeby, takže na podrobnosti si ještě musíme počkat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení