Menu

WhatsApp již brzy dorazí na tablety. A chystá ještě jednu očekávanou novinku

27.09.2022 16:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
WhatsApp již brzy dorazí na tablety. A chystá ještě jednu očekávanou novinku

WhatsApp již brzy dorazí na tablety. A chystá ještě jednu očekávanou novinku | foto: Gerd Altmann / Pixabay

WhatsApp se na konci léta uložil trochu do klidu, aby hned zkraje září ukázal, na jakých novinkách pracuje. Přehled novinek na příští půl rok vypadá velmi zajímavě, WhatsApp by třeba konečně měl zamířit na tablety.

WhatsApp na tabletu

O únik informací z jádra aplikace WhatsApp se klasicky postaral server WABetaInfo. Jednou z největších novinek, který zmíněný server očekává pro příští půlrok, je implementace aplikace WhatsApp i pro tablety.

Fungovat by to mělo klasicky tak, že aplikaci v telefonu propojíte s aplikací v tabletu stejně, jako když se přihlašujete ke svému WhatsApp profilu v prohlížeči na PC. To provedete v telefonu, kde v položce “Propojená zařízení” naskenujete QR kód z nového zařízení. Pokud se únik potvrdí, bude to znamenat, že WhatsApp bude vůbec poprvé dostupný na tabletech. Zatím je tato funkce dostupná v developer beta verzi a to pouze pro tablety s Androidem.

WhatsApp avataři

Zajímavé novinky ohledně WhatsAppu tím ale nekončí. Protože je služba vlastněná společností Meta, plánuje se také implementace oblíbených avatarů. Jde o personalizované postavičky, které již nyní můžete používat pro posílání GIFů a samolepek na Facebooku či Messengeru.

WhatsApp od příští verze pravděpodobně nabídne speciální editor, který známe ze zmíněných přidružených sociálních sítí. Avatara si budete moci vytvořit podle sebe a pokud spekulace nelžou, Meta s těmito postavičkami počítá i do budoucna do vlastních projektů v rámci virtuálních světů metaverse. Tato funkce by již nyní měla být dostupná v beta verzi v2.22.21.6 pro operační systém Android. Na iPhony s iOS se nové funkce dostávají s lehkým zpožděním.

Zdroj: WABetaInfo 1, WABetaInfo 2

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení