Menu

WhatsApp reaguje na kritiku: toto oznámení brzy uvidí všichni uživatelé

23.02.2021 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp reaguje na kritiku: toto oznámení brzy uvidí všichni uživatelé

WhatsApp reaguje na kritiku: toto oznámení brzy uvidí všichni uživatelé | foto: Pexels.com

Uživatelům WhatsAppu se bude na nové obrazovce nabízet banner nad chatovacími vlákny. Týká se změn podmínek používání služby a dalších informací pro uživatele, kteří se změně neustále brání.

WhatsApp opět informuje své uživatele neobvyklým způsobem. Prvním uživatelům se už zobrazuje nový banner, který je umístěn nad přehledem jednotlivých komunikačních vláken. V nadcházejících dnech a týdnech by se tato forma oznámení měla objevit u všech uživatelů WhatsAppu. V něm provozovatel opět informuje o změnách v uživatelských pravidlech, které před několika dny způsobily nejistotu a zmatek.

Kliknutím na banner WhatsAppu se dostanete na stránku s přehledem nových pokynů. Tvůrci oblíbené komunikační aplikace v nich vysvětlují, že změny se týkají především komunikace mezi uživateli a firemní sférou. Chaty mezi uživateli by měly být i nadále šifrovány metodou end-to-end, která chrání soukromí komunikace v prostředí WhatsAppu.

Co se mění pro uživatele WhatsAppu?

whatsappreaction

V nadcházejících dnech by se všem uživatelům WhatsAppu měl zobrazovat banner nad komunikačními vlákny (levý snímek obrazovky). | Zdroj: WhatsApp

WhatsApp chce do budoucna umožnit firmám a podnikatelům přímou komunikaci v prostředí svého messengeru. V rámci této komunikace budou sbírána a dále vyhodnocována data pro údajné zlepšení služeb, ale také pro zacílení personalizované reklamy. Uživatelé stále mají možnost kontaktování v prostředí WhatsAppu společnostem zakázat. Pokud jste svůj souhlas k této formě komunikace nedali, společnosti by vás prostřednictvím WhatsAppu oslovovat neměly.

V případě, kdy by vás informační banner ve WhatsAppu obtěžoval, můžete jej jednoduše zavřít. Doposud není známo, zda se bude v pravidelných intervalech objevovat znovu. Je ale možné, že se informační banner opět zobrazí i po svém uzavření. Provozovatelé služby budou pravděpodobně chtít nové informace zobrazit všem uživatelům. Termín pro platnost nových pokynů byl nyní posunut. Konečné rozhodnutí budou všichni uživatelé WhatsAppu muset učinit až v květnu 2021.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Myslis?

  Zjisti si komplexni analytikou zpravu,co napr.zjistuje FB ve svych smirackych praktikach.Toto postupne zavadi do Whatsu.FB ma celkem 22 ruznych zjistovacich algoritmu co uzivatele poskutuji, krom beznych info muze FB napr.nahravat a sledovat hovory v chytrem telefonu,snimat zvuk z mikrofonu(kdykoli a nezavisle na pouziti uzivatele,zapinat kameru a nahravat zaznam pro policjni slozky,pokud zaznamena podezrelou komunikaci, cist sms a odesilat atd,atd.Nechce se mi to vypisovat.Na pocatcich mel Whatsapp asi 6 zpusobu ukladani dat o uzivateli,dnes jich je od vlastnictvi FB dvakrat tolik.Takze se ptam,skutecne vidis jen to,co se pise,nebo si umis zjistit komplexni informace bez precteni prekroucenych clanku?Ten kdo nechce menit a je liny,je jeho vec, je to vlastne ovce,ktera pujde s davem dokud ho to neboli premyslet. Ja Nemam FB ani Messenger,Whats v telefonu( tech prusvihu maji se zabezpecenim.a uniky uzivatelskych dat vic nez je zdravo) a uzivam jine aplikace,bez zasahu soukromi.

  Reagovat na komentář

  Nic nechce měnit

  Reakce na troja: Odsouhlasit nové podmínky, pro obyčejné uživatele se toho zatím moc nemění, mnoho povyku pro nic.

  Reagovat na komentář

  nic nechci menit.

  jsem spokojen co mam delat ,abych nadale uzival vase sluzby..

  Reagovat na komentář

  Nech

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.