Menu

WhatsApp se vzpamatoval: velmi kritizovaná funkce bude nakonec upravena

12.09.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp se vzpamatoval: velmi kritizovaná funkce bude nakonec upravena

WhatsApp se vzpamatoval: velmi kritizovaná funkce bude nakonec upravena | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Vývojáři nejoblíbenějšího komunikátoru reagují na kritiku uživatelů. V nejnovější beta verzi aplikace se objevují náznaky, že vývojáři opět vylepší možnosti, související s automaticky mazanými zprávami.

V programu Google Play Beta WhatsApp uvolnil novou verzi své komunikační aplikace, která má číselné označení 2.22.20.3. Vývojáři pracují na změnách v chování automaticky mizejících zpráv. Týká se to jejich uchovávání v souvislosti s budoucími aktualizacemi aplikace.

Už dříve se objevily informace o nově vyvíjené funkci, která za určitých okolností uživatelům umožňuje uložení některých zpráv. Ty WhatsApp nazývá "uchovávané zprávy", kept messages. Když vyprší platnost zprávy, která je v režimu automaticky mizející zprávy, dojde k jejímu odstranění z chatu bez zásahu uživatele. Co se ale stane v případě, pokud byste i přesto chtěli takovou zprávu uložit?

V takovém případě se může kterýkoliv uživatel v konverzaci rozhodnout, že zprávu ponechá s možností zobrazení pro všechny. "Uchovávané zprávy" jsou vlastně také mizející zprávy, ale bez vypršení platnosti. Každý se pak může rozhodnout, zda zprávu v režimu automaticky mizících v konverzaci ponechá bez ohledu na vypršení její platnosti. Může se ale také rozhodnout, že zprávu později zruší, takže zpráva bude mít opět nastavenou aktivní expiraci. Odstranění z režimu "uchovávaných zpráv" je užitečné, pokud nechcete, aby byla jinak automaticky mizící zpráva v chatu uchovávána.

WhatsApp: uživatelé by měli mít možnost zabránit ukládání zpráv, které jsou v režimu automaticky mizících

Funkce je stále ve fázi vývoje, ale v beta verzi WhatsAppu pro Android 2.22.20.3 je vidět, že vývojáři pracují na řízení některých scénářů v rámci uchovávaných zpráv.

Jedním z nich je upozornění pro případ, kdy automaticky mizící zprávu nejde zachovat. Jde například o situaci, kdy autor automaticky mizící zprávy provedl její vyjmutí z režimu uchovávaných zpráv. Nikdo jiný v konverzaci ji tak nemá šanci znovu nastavit pro uchování. Pokud je možné zprávu uchovat, uloží se s atributem hvězdičky, ale nachází se v rámci chatu v jiné sekci, pojmenované "uchovávané zprávy".

Zdroj: WABetaInfo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    K čemu to používat?

    No na co tyto aplikace používat? Samozřejmě jsem je taky vyzkoušel, ale nyní je už nepoužívám, ještě používám telegram a ten taky zruším, jelikož mám na mobilu tarif kde jsou SMS zcela zdarma tak k čemu používat aplikace, volání je do všech sítí zdarma taky a když chci někomu poslat fotografii, pošlu mu ji mailem. Dnes má mail v mobilu každý.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení