Menu

Wi-Fi extender s vlastní elektrickou zásuvkou

24.06.2015 14:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Wi-Fi extender s vlastní elektrickou zásuvkou

Wi-Fi extender s vlastní elektrickou zásuvkou | foto: CHIP

NETGEAR EX3800 je prvním přístrojem svého druhu který lze připojit přímo do elektrické zásuvky, obsahuje vlastní pass-through zdířku a umožňuje pokrýt mrtvé zóny dvoupásmovou 802.11ac Wi-Fi sítí s kombinovanou rychlostí až 750 Mb/s.

Společnost NETGEAR představila nový Wi-Fi extender EX3800. Tento přístroj s maximální přenosovou rychlostí 750 Mb/s nabízí odstranění tzv. mrtvých zón sítě Wi-Fi a navíc jako první přístroj svého druhu obsahuje i vestavěnou zásuvkovou, takže po jeho připojení do sítě nepřijdou uživatelé ani o jedinou elektrickou zásuvku.

Extender NETGEAR EX3800 zvyšuje pokrytí, dosah i výkon stávající Wi-Fi sítě. Odstraňuje mrtvé Wi-Fi zóny a poskytuje stabilnější bezdrátové připojení elektronických zařízení. Přístroj lze navíc nakonfigurovat a používat také jako samostatný přístupový bod Wi-Fi sítě. Extender pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou přenosovou rychlostí až 750 Mb/s. Zvýšený výkon i pokrytí pomáhají zajistit dvě externí antény. Přístroj je kompatibilní se všemi stávajícími modely routerů a díky technologii NETGEAR FastLane dokáže obě frekvenční pásma spojit do jednoho rychlého bezdrátového připojení.

Ethernetový port, který model EX3800 obsahuje, umožňuje snadné připojení dalších zařízení do sítě. Automaticky detekuje rychlost zařízení připojeného přes síťový kabel a přizpůsobuje mu poskytovanou přenosovou rychlost. Je-li extender nakonfigurován pro použití coby přístupový bod, lze k němu prostřednictvím ethernetového kabelu připojit internetovou bránu a využívat jej jako plnohodnotný Wi-Fi hotspot. Extender je v prodeji za 2 290 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení