Menu
CHIP Speedtest

Windows 10 získají důležitou funkci ochrany: uživatelé by ji měli hned aktivovat

18.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
Windows 10 získají důležitou funkci ochrany: uživatelé by ji měli hned aktivovat

Microsoft zvýšil ochranu uživatelů systému Windows 10. Nová možnost, ukrytá hluboko v nabídkách operačního systému, by měla chránit před manipulací.

Jak se ujistíte, že je tato funkce pro vás k dispozici a povolena, se podíváme v následujícím textu. V příštích několika dnech bude stále více uživatelů Windows 10 chráněno novou funkcí zabezpečení. Jak informuje Microsoft, tato funkce byla zavedena spolu s aktualizací systému Windows 1903 v dubnu. Nyní probíhá oficiální aktivace výrobcem.

Tzv. "Tamper Protection", ochrana proti neoprávněné manipulaci, je určena pro ochranu a zabezpečení systému proti vnějším útokům, které mají za cíl obejít bezpečnostní opatření Windows 10. To je důležité v případech, kdy je atakován Windows Defender a útočníci se snaží infiltrovat na počítač uživatele malware nebo trojský kůň.

ConfigureDefender 2.0.1.1 uspokojivý
ConfigureDefender vám usnadní přístup k různým možnostem přizpůsobení programu Windows 10 Defender. stáhněte si

Jak aktivujete novou bezpečnostní funkci ve Windows 10?

windowsprotection1

Nová bezpečností funkce ve Windows 10 je zastrčena v nabídce operačního systému.

Nová možnost - pokud již byla pro vás aktivována - je uvedena v nastavení systému Windows 10. Klikněte na tlačítko Start a zvolte položku "Nastavení" a „Aktualizace a zabezpečení“, a poté jednoduše postupujte podle položky v levém sloupci pod názvem „Zabezpečení Windows“ a "Ochrana před viry a hrozbami". Tam také najdete položku „Ochrana před falšováním“, a to pod položkou "Nastavení ochrany před viry a hrozbami/Spravovat nastavení". Tu je dobré aktivovat.

Jak dlouho bude trvat, dokud nebudou všechny systémy a uživatelé vybaveni touto funkcí zabezpečení, Microsoft neoznámil. Bude to však jistě považovat za vysokou prioritu a toto rozšíření co nejrychleji odemkne.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení