Menu

Xiaomi Mi Band 7 dorazil do Česka: má dobrou cenu, chybí mu ale jedna funkce

23.06.2022 08:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Xiaomi Mi Band 7 dorazil do Česka: má dobrou cenu, chybí mu ale jedna funkce

Xiaomi Mi Band 7 dorazil do Česka: má dobrou cenu, chybí mu ale jedna funkce | foto: Xiaomi / Smart Band 7 press kit

Čínský výrobce Xiaomi začal na tuzemském trhu slavnostně prodávat svou novinku jménem Mi Band 7, respektive podle nového názvu Smart Band 7. Známe konečně i českou cenu, nepotěší však absence jedné zcela zásadní funkce.

Xiaomi má se svými Mi Bandy, respektive Smart Bandy, extrémní úspěch. Společně s Apple Watch a sluchátky AirPods se totiž jedná o celosvětově nejprodávanější nositelné zařízení a poznat to jde třeba jen v ulicích Prahy. Fitness náramky od Xiaomi si díky nízké ceně a nenápadnému designu oblíbili lidé napříč všemi generacemi.

Xiaomi Smart Band 7 v Česku

V těchto dnech přichází na tuzemský trh zatím poslední 7. generace s názvem Smart Band 7. Ačkoliv představen byl sportovní tracker hned v šesti barvách (zelený, oranžová, černá, růžová, modrá a šedá), tak v Česku se prozatím bude prodávat pouze černá edice. Cena byla stanovena na 1 290 Kč včetně DPH a Xiaomi zde nabízí ještě dopravu do Zásilkovny zdarma.

Pokud jde o výbavu, fanoušci se mohou těšit na velký 1,62″ displej typu AMOLED, který je o čtvrtinu větší než u minulé generace Mi Band 6. Výrobce slibuje silnou odolnost proti vodě, konkrétně do 5ATM (50 metrů) a také baterii, která je navržena tak, aby udržela přístroj v chodu celých 14 dní na jedno nabití.

Fanoušky venkovních i vnitřních aktivit může těšit přítomnost více jak 110 sportovních módů, ale také možnost nastavit si individuální cíle, které odpovídají vašemu návyku k pohybu. Senzor na spodní straně náramku měří sledování spánku, monitorování kyslíku v krvi (SpO₂) a srdečního tepu. Kromě toho umí počítat nachozené kroky, ušlou vzdálenost a vystoupaná patra.

Bohužel, stále chybí GPS, kterou neměla ani žádná z předchozích generací. Velká škoda je ale absence NFC čipu pro bezkontaktní placení. U modelu Mi Band 6 tato varianta dorazila a v Česku s ní můžete platit třeba u ČSOB, respektive u všech bank, které nahrajete do služby Curve. Podle oficiálních informací zůstane pro tuto chvíli NFC varianta Smart Band 7 exkluzivní pro Čínu.

Zdroj: Tisková zpráva Xiaomi

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení