Menu

Xiaomi podá stížnost: problém s omezeními jde do dalšího kola

04.02.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Xiaomi podá stížnost: problém s omezeními jde do dalšího kola

Xiaomi podá stížnost: problém s omezeními jde do dalšího kola | foto: Mark Thomas, Clker-Free-Vector-Images/Pixabay

USA přidaly čínského výrobce smartphonů na černou listinu. Obchod se Spojenými státy je nyní možný pouze v omezeném rozsahu. Nyní chce čínský výrobce podniknout proti uvaleným omezením právní kroky.

Jako jednu z posledních akcí, kterou ještě podnikla americká vláda pod vedením Donalda Trumpa, bylo uvedení čínského výrobce oblíbených smartphonů Xiaomi na černou listinu. Není to natolik zásadní, jako v případě Huawei, ale i tak to může mít významný dopad na budoucnost výrobce.

Ve snaze vyškrtnout čínského výrobce z oficiálního seznamu firem s vazbami na čínskou armádu podala společnost Xiaomi Corp. v pátek u obvodního soudu ve Washingtonu žalobu na americké ministerstvo obrany a financí.

xiaomiban

Může se po soudním sporu Xiaomi vrátit do normálních obchodních vztahů s USA? | Zdroj: Xiaomi

Bývalý americký prezident Trump také ponechal Xiaomi na černé listině kvůli údajným vazbám na čínskou armádu. Jen několik hodin poté Xiaomi popřelo, že by nějaké propojení s čínskou armádou mělo.

Xiaomi ale i nadále může spolupracovat s americkými společnosti. Nicméně společnosti z USA už nemohou do Xiaomi investovat. To čínského výrobce velmi zasáhlo, protože tři z deseti největších investorů pocházejí právě z USA.

Tvrdý zásah proti Xiaomi

Ztráta investorů může Xiaomi tvrdě zasáhnout. Sám výrobce označuje omezení investic, které má vstoupit v platnost 15. března 2021, jako "okamžité a nenapravitelné poškození Xiaomi".

"Strategické vztahy společnosti s americkými finančními institucemi, které jsou zásadní pro to, aby firma Xiaomi měla i nadále přístup ke kapitálu potřebnému k dalšímu růstu na vysoce konkurenčním trhu, budou vážně poškozeny."

Čínského výrobce tak čekají velmi pravděpodobně vzrušující měsíce. Nový americký prezident bude muset rozhodnout, jak to bude s čínskými výrobci nadále. Teprve se uvidí, zda lze v této oblasti očekávat nějaké změny. Ohledně Číny demokraté s republikány souhlasili.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení