Menu

YiSpecter: Další hrozba pro iOS

07.10.2015 10:46 | Karel Kovar + Přidat komentář
YiSpecter: Další hrozba pro iOS

YiSpecter: Další hrozba pro iOS | foto: CHIP

Nová verze malwaru pro iOS dokáže pro infikování systému téměř cokoliv: od stahování a spouštění softwaru, přes nahrazení již nainstalovaných aplikací až po zobrazování reklamy.

Malware YiSpecter, pojmenovaný podle bezpečnostního experta, který ho v listopadu 2014 objevil, byl původně považován za méně nebezpečnou hrozbu. Nyní se začal šířit znovu a teprve nová analýza odhalila jeho schopnosti. YiSpecter se skládá z několika komponent.

První a nejdůležitější část stojící za šířením tohoto malwaru se skrývá v celé řadě aplikací, největší výskyt je u falešného populárního přehrávače médií s názvem QVOD. Poměrně často také bývá skrytý v různých programech pro přístup k „dospělému“ obsahu.

Jakmile se první komponenta usídlí v zařízení, nahraje se do něj druhá část s označením NoIcon, která dokáže ze smartphonu získávat informace, spouštět příkazy nebo měnit konfiguraci prohlížeče. Další komponenta s označením ADPage dokáže zobrazovat reklamy a to i v cizích aplikacích. Další podrobnosti najdete na webu SecurityWeek (http://www.securityweek.com/ios-malware-abuses-private-apis-malicious-functionality). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení