Menu

Zabezpečení OS X je velmi špatné

12.05.2015 16:11 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zabezpečení OS X je velmi špatné

Zabezpečení OS X je velmi špatné | foto: CHIP

Bezpečnostní expert a bývalý pracovník agentury NSA varuje, že obejití bezpečnostních nástrojů v OS X je velmi snadné. Jak zareaguje Apple?

Mezi oblíbené vtipy na úkor Microsoftu patří hodnocení jejich firewallu a Windows Defenderu. Jak se ale zdá, cílem podobných vtipů může být v budoucnu i Apple. Podle bezpečnostního experta Patricka Wardla lze totiž základní bezpečnostní nástroje v OS X (Gatekeeper, XProtect) velmi snadno překonatelné. Během svého výzkumu Wardle také našel způsob, jak obejít Apple nejnovější opravu pro zranitelnost v podobě eskalace práv v OS X. Wardle úzce spolupracuje s interními bezpečnostními týmy Applu a podle jeho názoru jsou tyto problémy způsobeny špatným přerodem firmy vyrábějící spotřební elektroniku na společnost s kulturou zaměřenou na komplexní bezpečnost. Wardle také upozorňuje na to, že Apple jako jediný z velkých softwarových firem nenabízí klasický program odměn za nalezené zranitelnosti – toto asi moc lidí neuspokojí…

2015-06-apple-nsa2-nahled

Další podrobnosti o bezpečnosti softwaru Applu najdete na webu TheRegister (http://www.theregister.co.uk/…/mac_malware).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení