Menu

Zakáže nový zákon hackování aut?

24.10.2015 21:20 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zakáže nový zákon hackování aut?

Zakáže nový zákon hackování aut? | foto: CHIP

V USA se připravuje nový zákon, který by mohl zakázat „hacking aut“. Jaké může mít v praxi následky?

O „umění“ našich poslanců vytvářet dobré zákony by se dalo vyprávět dlouhé hodiny. Jak se ale zdá, nemá Česká republika patent na neschopnost zákonodárců – to alespoň dokazuje připravovaný americký zákon týkající se kybernetické bezpečnosti osobních a nákladních automobilů (najdete ho ve formátu PDF na adrese http://docs.house.gov/meetings/IF/IF17/20151021/104070/BILLS-114pih-DiscussionDraftonVehicleandRoadwaySafety.pdf.

Jeho aktuální znění totiž může mít nežádoucí důsledky pro zabezpečení vozidel. V návrhu zákona je totiž zákaz „bez povolení“ hackovat počítačové systémy vozidel – pod pokutou 100 tisíc dolarů. Je pochopitelné, že útočníky tento zákon nezastaví, může ale zkomplikovat práci bezpečnostním výzkumníkům. Další podrobnosti o této kauze najdete na webu NakedSecurity

https://nakedsecurity.sophos.com/2015/10/23/how-a-law-making-car-hacking-illegal-could-make-us-all-less-safe

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení