Menu

Zakřivený QLED monitor s rozhraním Thunderbolt 3

29.08.2018 18:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zakřivený QLED monitor s rozhraním Thunderbolt 3

Zakřivený QLED monitor s rozhraním Thunderbolt 3 | foto: CHIP

IFA 2018: Samsung představil na veletrhu IFA 2018 první zakřivený QLED monitor s podporou rozhraní Thunderbolt 3. QLED monitor CJ79 s 34palcovou úhlopříčkou tak můžete připojit jediným kabelem a ještě z něj napájet další zařízení.

Společnost Samsung Electronics rozšířila řadu svých zakřivených monitorů o nový model CJ79, který si odbyl svoji celosvětovou premiéru na veletrhu IFA 2018. Zakřivený monitor CJ79 s 34palcovou úhlopříčkou je prvním monitorem svého druhu podporujícím technologii Intel Thunderbolt 3.

CJ79 je kompatibilní s počítači Mac i PC a je vybaven dvěma porty Thunderbolt 3 sloužícími k přenosu obrazu, dat i k napájení, které nabízejí přenosovou rychlost až 40 gigabitů za sekundu (Gpbs) a umožňují současně nabíjet zařízení o příkonu až 85 Wattů (W) – to vše přes jediný kabel.

Model CJ79 nabízí jasný a ostrý obraz a zároveň umožňuje nahradit dva monitory jedinou obrazovkou. Ultraširoký zakřivený displej o rozměrech 3440 x 1440 s poměrem stran 21:9 poskytuje uživatelům pracovní prostor, který potřebují k práci na několika úkolech zároveň. Díky funkci Picture-by-Picture (PBP) mohou uživatelé zobrazit na monitoru obraz ze dvou zdrojů.

Zakřivená ultraširoká obrazovka s poloměrem oblouku 1 500 mm je zkonstruována tak, aby odpovídala přirozené křivce očí. Výškově nastavitelný stojan a možnost naklápění dovolují uživatelům upravit si polohu monitoru CJ79 tak, jak jim to nejlépe vyhovuje. Technologie Thunderbolt 3 umožňuje kromě toho uživatelům připojit přímo k monitoru další zařízení podporující Thunderbolt 3 nebo USB.

Samsung CJ79 využívá technologii Quantum Dot a pokrývá 125 procent barevného prostoru sRGB. Zakřivený panel VA nabízí kontrastní poměr 3000:1. Technologie AMD FreeSync synchronizuje obnovovací frekvenci grafických karet, čímž u CJ79 eliminuje trhání a zasekávání obrazu.

Nový monitor bude v České republice dostupný začátkem října 2018. Doporučená maloobchodní cena monitoru bude 23 490 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení