Menu

Zalman ZM-DF12 – tichý a výkonný ventilátor s LED podsvícením

28.04.2014 15:01 | Michal Bareš + Přidat komentář
Zalman ZM-DF12 – tichý a výkonný ventilátor s LED podsvícením

Zalman ZM-DF12 – tichý a výkonný ventilátor s LED podsvícením | foto: CHIP

Zalman ZM-DF12 je kvalitní ventilátor se dvěma vrtulemi, nanopolymerovými ložisky a třístupňovým regulátorem otáček. Podle výrobce má nabízet vyšší průchodnost vzduchu v kombinaci s tichým provozem. 

web-zm-df12-03-nahled

Zalman ZM-DF12

Dobrá ventilace uvnitř počítačové skříně je klíčová pro zachování minimálních teplot jednotlivých prvků, a tím jejích delší životnosti a větších možnosti přetaktování. Firma Zalman představila nový model ventilátoru ZM-DF12, který nejen zlepší cirkulaci vzduchu uvnitř PC skříně, ale také zajistí spolehlivý provoz a atraktivní vzhled.

Speciálně navržený dvojitý rotor s velkou a malou vrtulí maximalizuje proudění vzduchu bez vytváření nepříjemného hluku. Konstrukce využívá moderní, nanopolymerová ložiska, v nichž mazivo nemění objem vlivem teploty a tím zachovává stejné tření. Díky netypické, reverzní konstrukci krytu ventilátoru je proudění vzduchu ještě lepší než u typických ventilátorů jiných výrobců, protože po nasání vzduch neproudí přes podpůrné úchyty.

Model ZM-DF12 je také vybaven třístupňovým regulátorem otáček. Díky tlačítku umístěnému na motoru může uživatel snadno přepnout ventilátor do tichého, běžného nebo výkonného režimu. Tato funkce umožňuje přizpůsobit zařízení aktuálním potřebám, proto se ZM-DF12 osvědčí jak v systémech, které mají být především tiché, tak i v místech, kde je nejdůležitější chladicí výkon.

Není to jediná vlastnost výrobku, kterou ocení fanoušci úprav počítačových sestav. Další je dynamické, pulzující podsvícení modrými LED diodami, které zajišťuje jedinečný vizuální efekt. Uživatele, pro které je nejdůležitější spolehlivý provoz, ocení nejvíc antivibrační podložky na úchytech ventilátoru a gumové montážní kolíky, které také absorbují vibrace a navíc umožňují rychlou montáž bez použití nářadí.

Zalman ZM-DF12 má standardní průměr 120 mm a hmotnost 135 g. Rychlost otáček ventilátoru je v rozsahu 800 – 1600 otáček za minutu a vytvářený hluk nepřesahuje 33 dBA. Zařízení je napájeno napětím 12V. Předpokládaná maloobchodní doporučená cena ventilátoru ZalmanZM-DF12 činí 360,– s DPH.

Specifikace:

Model

Zalman ZM-DF12

Rozměry

120 (D) x 120 (Š) x 27 (V) mm

Hmotnost

135 g

Rychlost otáčení ventilátorů

800 – 1600 RPM

Max. průtok vzduchu

63.76 CFM

Hlasitost

18 – 33 dBA

Životnost

500 000 hodin

Dodatečné informace

Pulzující, modré LED podsvícení

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení