Menu

ZALMAN ZM-GM4 - myš, která se přizpůsobí hráči

12.06.2014 12:24 | Michal Bareš + Přidat komentář
ZALMAN ZM-GM4 - myš, která se přizpůsobí hráči

ZALMAN ZM-GM4 - myš, která se přizpůsobí hráči | foto: CHIP

Dobrá počítačová myš musí být rychlá, citlivá a především přesně a pohodlně padnout do ruky. Firma ZALMAN představila herní myš ZM-GM4 „Knossos”, která umí přizpůsobit své rozměry a hmotnost požadavkům uživatele. Doporučená cena je 1 590 Kč.

zm-gm4-mini-nahled

ZALMAN ZM-GM4

Základní vlastností herní myši ZM-GM4 „Knossos” je možnost změnit velikost a hmotnost, a přizpůsobit se tak lépe ruce uživatele. Jak boční stěny, tak i zadní část myši lze posouvat pomocí nářadí, jež je součástí sady a tímto způsobem nastavit šířku, délku a výšku. Po otevření zásobníků uvnitř zařízení lze upravit hmotnost myši odstraněním až šesti 3,5gramových závaží, takže lze odlehčit myš až o 21 gramů. Úprava rozměrů a hmotnosti se provádí pomocí dodávaného šroubováku, který lze uložit do těla myši. Myš je drátová, přičemž kabel měří 1,8 metru.

Kromě příjemného tvaru potřebují od myši i přesný chod. Ten by měl zajistit laserový senzor Avago A9800, který pracuje až s rozlišením 8200 DPI, vzorkovací frekvenci 1000 Hz, a dokáže zpracovávat 12 000 snímků za sekundu. Rychlé přepínání mezi čtyřmi úrovněmi rozlišení (od 800 až po 8 200 dpi) zajišťuje tlačítko na horní části myši.  „Knossos” je vybavena osmi programovatelnými tlačítky, které si uživatel může nastavit pomocí speciální aplikace. Panel umožňuje také změnu rozlišení, citlivosti jednotlivých os, rychlosti posouvání kolečkem nebo dvojkliku. Všechna nastavení lze uložit v rámci jednoho z třech dostupných profilů. 

Model

ZALMAN ZM-GM4

Typ

Laserová myš

Senzor

Avago A9800

Druh spojení

Drátová

Rozlišení

800–8200 DPI

Počet tlačítek  

8

Rychlost zpracování obrazu

12 000 obrázků/s

Délka kabelu

1,8 m

Předpokládaná životnost kláves/tlačítek

5 mil. stisků

Hmotnost

135 g + 21 g

Rozhraní

USB

Doplňky

Závaží 6×3.5 g, odrušovací filtr, pozlacený USB konektor.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení